OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego (04.04.2021)

 

     OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

        Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

04.04.2021

„ Alleluja, Jezus  żyje !!!” Ten radosny śpiew Kościoła oznajmia światu radosną  nowinę, że Chrystus zmartwychwstał. Śmierć i grzech zostały pokonane. Niech nasze serca napełni nadzieja i pokój od Chrystusa Zmartwychwstałego. Dążmy do tego co w górze, nie do tego co na ziemi. Wszystkim parafianom i miłym gościom życzę miłości, radości i pokoju serca na każdy dzień zmierzania do domu Ojca.

  1. Jest do nabycia prasa katolicka Niedziela i Gość Niedzielny. Zachęcam do poszerzania i pogłębiania swojej wiedzy religijnej.
  2. Ze względu na obostrzenia wprowadzone w Polsce przez premiera Morawieckiego i ministra Niedzielskiego o limitach wiernych w kościołach, będzie możliwość uczestniczenia w Liturgii Świąt przed kościołem z zachowaniem wymaganych zasad epidemiologicznych. Do tego celu przygotowane są namioty, ławki i nagłośnienie, aby jak najwięcej wiernych mogło przeżyć po chrześcijańsku ten święty czas. Kapłan z Komunią  św. wyjdzie przed kościół.
  3. Bóg zapłać tym, którzy pomogli w przygotowaniu Ciemnicy i Grobu Bożego, za ofiary na kwiaty i dekorację do Bożego Grobu. Dziękuję za udział w rekolekcjach wielkopostnych, w Triduum Paschalnym i za przygotowanie ogniska na Wielką Sobotę i orszaku procesyjnego na rezurekcję. Dziękuję za przygotowane i prowadzone rozważania Drogi krzyżowe Ks. Pawłowi i parafianom oraz organistom za śpiewy podczas Triduum Paschalnego i Służbie liturgicznej ołtarza za upiększenie naszej liturgii.
  4. Jutro II dzień Świąt Wielkanocnych, Msze św. jak w niedzielę. Jak co roku zbieramy ofiary na KUL i Wydział teologiczny US.
  5. Od dzisiaj do przyszłej niedzieli świętujemy oktawę Wielkiej Nocy.
  6. Zamówiony został do naszej świątyni nowy dębowy, rzeźbiony i pozłacany ołtarz w którym umieszczony będzie obraz Chrystusa Króla Polski, który jest darem polonii amerykańskiej z Chicago dla naszej świątyni. Koszt to 25000 zł.. Projekt ołtarza możemy obejrzeć w gablocie kościoła. Prosimy o składanie na ten cel ofiar w kopercie z napisem „ Ołtarz Chrystusa Króla”. Dotychczas na ten cel ofiary złożyło tylko 24 rodziny. Bóg zapłać im za dar serca.
  7. Przygotowujemy się do podniesienia naszej świątyni do godności Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa z równorzędnym kultem Chrystusa Króla. Arcybiskup prosi o spisywanie świadectw, jeżeli ktoś w tej świątyni modląc się wyprosił dla siebie bądź innych cud uzdrowienia fizycznego, duchowego bądź nawrócenie i przemianę życia dla siebie i bliskich. Świadectwa proszę składać osobiście do ks. Proboszcza.       
  8. W przyszłą niedzielę II miesiąca zw. Białą obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego. Po wszystkich Mszach św. wypominki roczne za naszych drogich wiernych i taca remontowa na ołtarz Chrystusa Króla Polski. Wystawione będą w naszej parafii relikwie bł. ks. Michała Sopoćki, którymi będziemy pobłogosławieni i oddamy im cześć. Będziemy Bożemu miłosierdziu powierzali wszystkie nasze rodziny i zmarłych.
  9. Zamontowany został do naszego kościoła profesjonalny alarm, który będzie dbał o bezpieczeństwo naszej świątyni i obrazu Chrystusa Króla Polski – dar amerykańskiej polonii z Chicago do naszej świątyni, który po Świętach będzie zamontowany.
  10. Dziękuję za sprzątanie kościoła na Święta Zmartwychwstania mieszkańcom Królowej Jadwigi i Bogusława a o posprzątanie na Niedzielę Miłosierdzia proszę mieszkańców ul. Czcibora i Wyzwolenia.

 

                                                                                                      Proboszcz

                                                                                              Ks. mgr lic. Mariusz Matuszak