OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – Niedziela Palmowa (28.03.2021)

 

     OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

      Niedziela Palmowa

28.03.2021

 1. Jest do nabycia w zakrystii prasa katolicka Niedziela i Gość Niedzielny. Zachęcam do pogłębiania swojej wiedzy religijnej. Bóg zapłać za ofiary składane na ogrzewanie naszego kościoła.
 2. Ze względu na obostrzenia wprowadzone w Polsce przez premiera Morawieckiego i ministra Niedzielskiego o limitach wiernych w kościołach, będzie możliwość uczestniczenia w Liturgii Wielkiego Tygodnia przed kościołem z zachowaniem wymaganych zasad epidemiologicznych. Do tego celu będą przygotowane duże namioty, ławki i nagłośnienie, aby jak najwięcej wiernych mogło przeżyć po chrześcijańsku ten święty czas. Kapłan z Komunią św. wyjdzie przed kościół.
 3. Po wszystkich mszach św. możemy nabywać świece Caritas w cenie 6, 12 i 15 zł dzieło pomocy dzieciom.
 4. Zamówiony został do naszej świątyni nowy dębowy, rzeźbiony i pozłacany ołtarz w którym umieszczony będzie obraz Chrystusa Króla Polski, który jest darem polonii amerykańskiej z Chicago dla naszej świątyni. Koszt to 25000 zł.. Projekt ołtarza możemy obejrzeć w gablocie kościoła. Prosimy o składanie na ten cel ofiar w kopercie z napisem „ Ołtarz Chrystusa Króla”. Dotychczas na ten cel ofiary złożyło tylko 21 rodzin. Bóg zapłać za dar serca.
 5. Przygotowujemy się do podniesienia naszej świątyni do godności Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa z równorzędnym kultem Chrystusa Króla. Arcybiskup prosi o spisywanie świadectw, jeżeli ktoś w tej świątyni modląc się wyprosił dla siebie bądź innych cud uzdrowienia fizycznego, duchowego bądź nawrócenie i przemianę życia dla siebie i bliskich. Świadectwa proszę składać osobiście do ks. Proboszcza.
 6. Jeszcze tylko dzisiaj możemy do koszyczka przed ołtarzem składać jałmużnę postną.
 7. Ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 17.15.
 8. W poniedziałek na godz. 18.30 zapraszam wszystkich chętnych do pomocy w zrobieniu ciemnicy i grobu Bożego.
 9. We wtorek i środę o godz. 18.30 spotkanie dla wszystkich ministrantów w celu omówienia liturgii Triduum Paschalnego.      
 10. Dzisiejszą niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Zaplanujmy już teraz jak przeżyjemy Triduum Paschalne.
 11. WIELKI CZWARTEK- dzień ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa, czyli dzień kapłana, pamiętajmy o życzliwości i modlitwie za kapłanów. W tym dniu zostanie odprawiona w kościele parafialnym Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 a na Barnkowie o g. 16.30. Po Mszy św. adoracja Jezusa Cierpiącego w Ciemnicy przez całą dobę do godz. 18.00 w piątek – Ogrójec– proszę o zapisywanie się na listę adoracyjną.
 12. WIELKI PIĄTEK – w tym dniu w całym kościele nie odprawia się Mszy św., tylko Liturgię Męki Pana Jezusa z adoracją krzyża. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły. Od godz. 8.00 odwiedziny Chorych z Najświętszym Sakramentem. Droga krzyżowa w godzinę męki Chrystusa o godz. 15.00. Obrzędy Męki Pańskiej o godz. 18.00 w kościele parafialnym i na Barnkowie o g. 16.30. Adoracja do godz. 22.00. Spowiedź od 15.00-17.00
 13. WIELKA SOBOTA – to dzień wielkiej ciszy w kościele i adoracji Pana Jezusa w grobie. Przed południem święcenie pokarmów na stół wielkanocny połączone z adoracją Jezusa w Grobie: co pół godziny o 9.00, 9.30, 10.00, 10.30, 11.00, 11.30 12.00 i na Barnkowie 11.00. Po poświęceniu pokarmów- o godz. 12.00 Chojeński Różaniec Męski ulicami naszego miasta. W tym dniu o godz. 20.00 Liturgia Wigilii Paschalnej jest najpiękniejszą i najbardziej uroczystą Mszą św. w roku. Proszę o przyniesienie świec do odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych i przygotowanie ogniska. Adoracja od 9.00 – 20.00. Spowiedź w czasie święcenia pokarmów.
 14. NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO- Msza rezurekcyjna o godz. 6.00. Nie spijmy kiedy biją dzwony i Jezus zmartwychwstaje ! Nie ma Mszy św. o godz. 7.30 pozostałe jak w niedzielę. Proszę o przygotowanie orszaku procesyjnego i panów do prowadzenia Kapłana.
 15. PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY – Msze św. jak w niedzielę. Ofiary w tym dniu na KUL.
 16. Dziękuję za sprzątanie kościoła na niedzielę Palmową a o posprzątanie na Święta proszę mieszkańców ul. Bogusława i Królowej Jadwigi oraz wygrabienie terenu koło kościoła.

                                                                                                               Proboszcz

                                                                                                             Ks. Mgr lic. Mariusz Matuszak