OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – II Niedziela Wielkiego Postu (28.02.2021)

 

     OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

        II Niedziela Wielkiego Postu

28.02.2021

 1. Jest do nabycia w zakrystii prasa katolicka Niedziela i Gość Niedzielny. Zachęcam do poszerzania i pogłębiania swojej wiedzy religijnej.
 2. Rozpoczynamy dzisiaj na wszystkich Mszach święty czas rekolekcji, które potrwają do środy. Rekolekcje w tym roku poprowadzi filipin Stanisław Gawlicki ze Świętej Góry Gostyń, którego serdecznie witamy w naszej Parafii NSPJ, o rozkochaniu się w Sercu Pana Jezusa naszego Króla i Pana przygotowując nas do podniesienia naszej świątyni do godności Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa z równorzędnym kultem Chrystusa Króla. Program rekolekcji: od poniedziałku do środy godz. 10.00 i 18.00 w kościele parafialnym i o godz. 16.30 na Barnkowie. Pół godziny wcześniej różaniec i okazja do spowiedzi świętej.
 3. W dzisiejszą niedzielę „ Ad Gentes” przeżywamy dzień modlitw, postu i solidarności z Misjonarzami a po wszystkich Mszach św. zbieramy do puszki ofiary na potrzeby Misji. Bóg zapłać za dar serca.
 4. Rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu – czas zadumy i refleksji nad swoim życiem, czas nawrócenia swojego serca do Boga. Niech pomogą nam w tym nabożeństwa wielkopostne: w piątek droga krzyżowa o godz. 17:30 a po niej Msza święta, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.15. Zapraszam wszystkich wiernych a szczególnie młodzież przygotowującą się do bierzmowania i Dzieci komunijne i rocznicowe. Ofiary składane po drodze krzyżowej i Gorzkich Żalach jak co roku przeznaczone są na kwiaty i dekorację do Bożego Grobu.
 5. W I czwartek miesiąca  4 marca  po Mszy św. wieczornej rozpoczynamy całodobowe czuwania modlitewne przed Najświętszym Sakramentem  „OGRÓJEC” o odrodzenie żywej wiary w naszych rodzinach i całym mieście.  Jest to odpowiedź na słowa Pana Jezusa skierowane do Apostołów: „ Jednej godziny nie mogliście czuwać ? Proszę o zapisywanie na liście adoracyjnej pod chórem swojego imienia i nazwiska.
 6. Odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem w I piątek od godz. 8.00 a od 17.30 okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej. Po Mszy św. nabożeństwo do NSPJ.
 7. W I sobotę miesiąca o godz. 12.00 Msza św. dla Chojeńskiego Męskiego Różańca a po niej Różaniec ulicami naszego miasta, aby Bóg chronił nas od wszelkiej zarazy. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo zadośćczyniące za grzech świata – I sobót miesiąca, a po nim zmiana tajemnic Żywego Różańca
 8. W każdy piątek o godz. 18.00 Msza św. o żywą wiarę i uzdrowienie. Po Mszy św. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 21.00 zakończona błogosławieństwem i Apelem Jasnogórskim. Po Mszy św. adoracje prowadzi grupa intronizacyjna NSPJ a o godz. 20.30 zapraszamy na wspólny różaniec zadość czyniący za grzechy świat z prośbą o przemianę i pokój dla tego świata.
 9. Proszę o składanie ofiar do skarbony przy wyjściu z kościoła na ogrzewanie naszego parafialnego kościoła. Bóg zapłać za każdy dar serca.
 10. Założyliśmy ocieplenia stropu całego naszego parafialnego kościoła. Dziękuję tym rodziną, które złożyły już swoje ofiary na ocieplenie naszego kościoła.
 11. Po Mszy św. w zakrystii możemy zapisywać intencje mszalne na obecny rok.
 12. Dziękuję za sprzątanie kościoła na niedzielę mieszkańcom ul. Łyżwiarskiej a o posprzątanie na przyszłą niedzielę proszę mieszkańców ul. Roosevelta.

                                                                                                      Proboszcz

                                                                                                   Ks. mgr lic. Mariusz Matuszak