OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – I Niedziela Wielkiego Postu (21.02.2021)

 

     OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

        I Niedziela Wielkiego Postu

21.02.2021

 

 1. Jest do nabycia w zakrystii prasa katolicka Niedziela i Gość Niedzielny o dobrym przeżyciu wielkiego Postu. Zachęcam do poszerzania i pogłębiania swojej wiedzy religijnej.
 2. Środą popielcową rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu – czas zadumy i refleksji nad swoim życiem, czas nawrócenia swojego serca do Boga, który jedynie może dać człowiekowi szczęście i radość.
 3. W każdy piątek o godz. 18.00 Msza św. o żywą wiarę i uzdrowienie. Po Mszy św. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 21.00 zakończona błogosławieństwem i Apelem Jasnogórskim. Po Mszy św. adoracje prowadzi grupa intronizacyjna NSPJ a o godz. 20.30 zapraszamy na wspólny różaniec zadość czyniący za grzechy świat z prośbą o przemianę i pokój dla tego świata.
 4. Proszę o składanie ofiar do skarbony przy wyjściu z kościoła na ogrzewanie naszego parafialnego kościoła. Bóg zapłać za każdy dar serca.
 5. W ramach ewangelizacji parafii, po każdej Mszy świętej możemy wziąć fragment Pisma Świętego i czasopismo „Dobre Nowiny”.
 6. Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy błogosławieństwa Boga i opieki Matki Bożej.
 7. Dziękuje tym rodziną, które złożyły już swoje ofiary na AWSD w Szczecinie. Seminarium utrzymuje się z dowolnych ofiar wiernych naszej Diecezji. Bóg zapłać za dar serca w imieniu kleryków i ks. Rektora.
 8. Dziękuję firmie p. Dariusza Josika, która dokonała ocieplenia stropu całego naszego parafialnego kościoła. Dziękuję tym rodziną, które złożyły już swoje ofiary na ocieplenie stropu naszego kościoła.
 9. Nabożeństwa wielkopostne: w piątek droga krzyżowa o godz. 30 a po niej Msza święta, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.15. Zapraszam wszystkich wiernych a szczególnie młodzież przygotowującą się do bierzmowania i Dzieci komunijne i rocznicowe. Ofiary składane po drodze krzyżowej i Gorzkich Żalach jak co roku przeznaczone są na kwiaty i dekorację do Bożego Grobu.
 10. Już teraz zaplanujmy nasz Wielki Post, aby był czas na drogę krzyżową, rekolekcje które rozpoczną się za tydzień w II niedzielę Wielkiego Postu i potrwają do środy. Rekolekcje w tym roku poprowadzi filipin Stanisław Gawlicki ze Świętej Góry Gostyń o rozkochaniu się w Sercu Pana Jezusa naszego Króla i Pana przygotowując nas do podniesienia naszej świątyni do godności Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa z równorzędnym kultem Chrystusa Króla.
 11. Za tydzień niedziela „ Ad Gentes”. Po wszystkich Mszach św. będziemy zbierali do puszki ofiary dla polskich misjonarzy.
 12. Dziękuję za sprzątanie kościoła na niedzielę mieszkańcom ul. Pływackiej a o posprzątanie na przyszłą niedzielę proszę mieszkańców ul. Łyżwiarskiej. Dziękuję za pomoc w zrobieniu dekoracji na Wielki Post.

                  

             Proboszcz                 

                                                                                                               Ks. Mgr lic. Mariusz Matuszak