OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – VI Niedziela Zwykła (14.02.2021)

 

     OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

        VI Niedziela Zwykła

14.02.2021

 1. Jest do nabycia w zakrystii prasa katolicka Niedziela i Gość Niedzielny. Zachęcam do poszerzania i pogłębiania swojej wiedzy religijnej.
 2. Dzisiaj II niedziela miesiąca, po wszystkich Mszach św. wypominki roczne za naszych drogich zmarłych oraz taca remontowa przeznaczona na ocieplenie stropu naszego kościoła i upiększanie naszej świątyni.
 3. W środę zwaną popielcową rozpoczniemy czas Wielkiego Postu – czas zadumy i refleksji nad swoim życiem, czas nawrócenia swojego serca do Boga, który jedynie może dać człowiekowi szczęście i radość. Msze św. z posypaniem głów popiołem : Barnkowo godz. 16.30 i Chojna NSPJ godz. 10.00 i 18.00. Przypominam, że w dniu tym obowiązuje chrześcijan post ścisły ( jeden posiłek postny do syta). Rozpocznijmy ten czas jak prawdziwi wierzący chrześcijanie.
 4. Nabożeństwa wielkopostne: w piątek I droga krzyżowa o godz. 17.30 a po niej Msza św., Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.15. Rodziców proszę o dopilnowanie ministrantów, dzieci i młodzież, aby uczestniczyli w drodze krzyżowej i Gorzkich Żalach.
 5. Już teraz zaplanujmy nas Wielki Post, aby był czas na drogę krzyżową, rekolekcje i spowiedź. Ofiary zbierane po drodze krzyżowej i Gorzkich Żalach przeznaczone są jak co roku na zakup kwiatów i dekoracji do Grobu Bożego.
 6. W każdy piątek o godz. 18.00 Msza św. o żywą wiarę i uzdrowienie. Po Mszy św. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 21.00 zakończona błogosławieństwem i Apelem Jasnogórskim. Po Mszy św. adoracje prowadzi grupa intronizacyjna NSPJ a o godz. 20.30 zapraszamy na wspólny różaniec zadośćczyniący za grzechy świat z prośbą o przemianę i pokój dla tego świata.
 7. Proszę o składanie ofiar do skarbony przy wyjściu z kościoła na ogrzewanie naszego parafialnego kościoła. Bóg zapłać za każdy dar serca.
 8. W ramach ewangelizacji parafii, po każdej Mszy świętej możemy wziąć fragment Pisma Świętego i czasopismo „Dobre Nowiny”.
 9. Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy błogosławieństwa Boga i opieki Matki Bożej.
 • Dziękuje tym rodziną, które złożyły już swoje ofiary na AWSD w Szczecinie. Seminarium utrzymuje się z dowolnych ofiar wiernych naszej Diecezji. Bóg zapłać za dar serca w imieniu kleryków i ks. Rektora.
 • Dziękuję firmie p. Dariusza Josika, która dokonała ocieplenia stropu całego naszego parafialnego kościoła / prezbiterium, nawy głównej i chóru / wełną skalną o grubości 25 cm /ponad 270 m2/. Dziękuję tym rodziną, które złożyły już swoje ofiary na ocieplenie stropu naszego kościoła. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
 • Dziękuję wszystkim, którzy bezinteresownie pomagają przy naszej parafii. Niech im Dobry Bóg w życiu błogosławi.
 • Dziękuję za sprzątanie kościoła na niedzielę mieszkańcom ul. Willowej a o posprzątanie na przyszłą niedzielę proszę mieszkańców ul. Pływackiej.

 

    Proboszcz

                                                                                             Ks. Mgr lic. Mariusz Matuszak