OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – III Niedziela Zwykła (24.01.2021)

 

     OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

        III Niedziela Zwykła

           24.01.2021

 1. Jest do nabycia w zakrystii prasa katolicka Niedziela i Gość Niedzielny. Zachęcam do poszerzania i pogłębiania swojej wiedzy religijnej.
 2. Obchodzimy dzisiaj niedzielę Słowa Bożego dlatego w czasie ogłoszeń roznoszone są karteczki z fragmentem Pisma Świętego, aby lepiej poznać Boga i żyć Jego nauką.
 3. W zakrystii, na plebanii i po kolędzie możemy zapisywać intencje mszalne na nowy rok 2021.
 4. Rozpoczęliśmy w naszej parafii odwiedziny duszpasterskie zw. Kolędą / dla chętnych/ ze względu na obostrzenia sanitarne. Zadbajmy, aby w miarę możliwości cała rodzina była na tym ważnym wydarzeniu, podczas którego Pan Bóg przez posługę kapłana wnosi błogosławieństwo do naszego domu i rodziny, aby Bóg chronił nas od chorób i wszelkiej zarazy w tym trudnym czasie jako Pan Życia. Kto się boi może przyjąć kapłana przed domem prosząc o błogosławieństwo mieszkania i domowników. Plan kolędy. Kolędę rozpoczynamy o godz. 15.30
 5. W każdy piątek o godz. 18.00 Msza św. o żywą wiarę i uzdrowienie. Po Mszy św. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 21.00 zakończona błogosławieństwem i Apelem Jasnogórskim. Po Mszy św. adoracje prowadzi grupa intronizacyjna NSPJ a o godz. 20.30 zapraszam na wspólny różaniec w intencji naszej parafii i wszystkich chorych.
 6. Proszę o składanie ofiar do skarbony przy wyjściu z kościoła na ogrzewanie naszego parafialnego kościoła. Bóg zapłać za każdy dar serca.
 7. Dziękuję wszystkim, którzy w minionym roku, swoimi ofiarami i pracą wspierali inicjatywy przy naszym kościele parafialnym, ogrodzie różańcowym i terenie parafialnym.  Niech dobry Bóg im w życiu błogosławi i darzy zdrowiem.
 8. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia, obfitości łask bożych.
 9. Zbieramy ofiary na ocieplenie stropu naszego parafialnego kościoła. Bóg zapłać za każdą ofiarę, abyśmy mogli zakupić wełnę skalną do ocieplenia.
 10. Przypominamy wszystkim parafianom, że aby być ojcem czy matką chrzestną trzeba być w łączności z Kościołem katolickim oraz wierzącym i praktykującym katolikiem, czyli uczęszczać na niedzielną Mszę św. w swojej parafii.
 • Jak co roku zwracamy się do parafian z prośbą o składanie ofiar AWSD w Szczecinie. Seminarium, które kształci przyszłych kapłanów utrzymuje się z ofiar wiernych naszej Archidiecezji. Koperty z dowolną ofiarą prosimy składać na tacę bądź w zakrystii. Bóg zapłać za złożone ofiary w imieniu kleryków i ks. Rektora.
 • Dziękuję za sprzątanie kościoła na niedziele a o posprzątanie na przyszłą niedzielę proszę mieszkańców ul. Narciarskiej i Tęczowej  .

 

 Proboszcz

                                                                                      Ks. mgr lic. Mariusz Matuszak