OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – II Niedziela Zwykła (17.01.2021)

 

     OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

        II Niedziela Zwykła

         17.01.2021

 

 1. Trwamy w tygodniu modlitw o jedność chrześcijan pod hasłem: „ Aby byli jedno w Twoim ręku”.
 2. W czwartek obchodzimy dzień Babci a w piątek dzień Dziadka. Pamiętajmy o okazywaniu im życzliwości, miłości i modlitwie za nich.
 3. Jest do nabycia w zakrystii prasa katolicka Niedziela i Gość Niedzielny. Zachęcam do poszerzania i pogłębiania swojej wiedzy religijnej.
 4. W zakrystii, na plebanii i po kolędzie możemy zapisywać intencje mszalne na nowy rok 2021.
 5. Odwiedziny duszpasterskie zw. Kolędą / dla chętnych/ ze względu na obostrzenia sanitarne rozpoczniemy w naszej parafii od jutra 18 stycznia 2021r. Zadbajmy, aby w miarę możliwości cała rodzina była na tym ważnym wydarzeniu, podczas którego Pan Bóg przez posługę kapłana wnosi błogosławieństwo do naszego domu i rodziny, aby Bóg chronił nas od chorób i wszelkiej zarazy w tym trudnym czasie jako Pan Życia. Kto się boi może przyjąć kapłana przed domem prosząc o błogosławieństwo mieszkania i domowników. Plan kolędy. Kolędę rozpoczynamy o godz. 15.30
 6. W każdy piątek o godz. 18.00 Msza św. o żywą wiarę i uzdrowienie. Po Mszy św. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 21.00 zakończona błogosławieństwem i Apelem Jasnogórskim. O godz. 20.30 zapraszam na wspólny różaniec w intencji naszej parafii i wszystkich chorych.
 7. Proszę o składanie ofiar do skarbony przy wyjściu z kościoła na ogrzewanie naszego parafialnego kościoła. Bóg zapłać za każdy dar serca.
 8. Dziękuję wszystkim, którzy w minionym roku, swoimi ofiarami i pracą wspierali inicjatywy przy naszym kościele parafialnym, ogrodzie różańcowym i terenie parafialnym.  Niech dobry Bóg im w życiu błogosławi i darzy zdrowiem.
 9. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia, obfitości łask bożych.
 • Zbieramy ofiary na ocieplenie stropu naszego parafialnego kościoła. Bóg zapłać za każdą ofiarę, abyśmy mogli zakupić wełnę mineralną do ocieplenia.
 1. Przypominamy wszystkim parafianom, że aby być ojcem czy matką chrzestną trzeba być w łączności z Kościołem katolickim oraz wierzącym i praktykującym katolikiem, czyli uczęszczać na niedzielną Mszę św. w swojej parafii.
 • Jak co roku zwracamy się do parafian z prośbą o składanie ofiar AWSD w Szczecinie. Seminarium, które kształci przyszłych kapłanów utrzymuje się z ofiar wiernych naszej Archidiecezji. Koperty z dowolną ofiarą prosimy składać na tacę bądź w zakrystii. Bóg zapłać za złożone ofiary w imieniu kleryków i ks. Rektora.
 • Dziękuję za sprzątanie kościoła na niedziele mieszkańcom ul. Owocowej 22 – 64 a o posprzątanie na przyszłą niedzielę proszę mieszkańców ul. Orzechowej .

Proboszcz
Ks. Mgr lic. Mariusz Matuszak