OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE -II Niedziela po Narodzeniu Pańskim (3.01.2021)

 

     OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

       II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

   3.01.2021

 1. Dzisiaj Niedziela Adoracyjna. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy o godz. 12.00 do godz. 18.00. Zapraszam wszystkich parafian do trwania na modlitwie.
 2. W środę 6 stycznia obchodzimy uroczystość Objawienia PańskiegoTrzech Króli, abyśmy w Dzieciątku Jezus jak Magowie ze Wschodu uznali prawdziwego Boga. Msze św. jak w każdą niedziele. Poświęconą kredę, kadzidło i wodę możemy wziąć do swoich domów, niech przypominają nam narodzonego Mesjasza / ofiary za kredę i kadzidło przeznaczone są jak co roku na misje.
 3. Jest do nabycia w zakrystii prasa katolicka Niedziela i Gość Niedzielny.
 4. Za tydzień w Niedzielę Chrztu Pańskiego. Proszę o przyniesienie świec, odnowimy przyrzeczenia chrzcielne a dzieciom przygotowującym się do I – szej Komunii św. poświęcimy świece.
 5. W przyszłą Niedzielę po wszystkich Mszach św. wypominki roczne za naszych drogich zmarłych. Taca remontowa przeznaczona na prowadzone przy parafii prace remontowe i upiększające a szczególnie na ocieplenie stropu naszego kościoła.
 6. Odwiedziny duszpasterskie zw. Kolędą ze względu na obostrzenia sanitarne rozpoczniemy w naszej parafii po 17 stycznia 2021r. Zadbajmy, aby w miarę możliwości cała rodzina była na tym ważnym wydarzeniu, podczas którego Pan Bóg przez posługę kapłana wnosi błogosławieństwo do naszego domu i rodziny, aby Bóg chronił nas od chorób i wszelkiej zarazy w tym trudnym czasie jako Pan Życia.
 7. W I czwartek miesiąca po Mszy św. wieczornej rozpoczynamy całodobowe czuwania modlitewne przed Najświętszym Sakramentem  „OGRÓJEC” o odrodzenie żywej wiary w naszych rodzinach i całym mieście.  Jest to odpowiedź na słowa Pana Jezusa skierowane do Apostołów: „ Jednej godziny nie mogliście czuwać ?” Proszę o zapisywanie na liście adoracyjnej swojego imienia i nazwiska na dana godzinę.
 8. W piątek 8.01 odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem od godz. 8.00.
 9. W każdy piątek o godz. 18.00 Msza św. o żywą wiarę i uzdrowienie. Po Mszy św. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 21.00 zakończona błogosławieństwem i Apelem Jasnogórskim. O godz. 20.30 zapraszam na wspólny różaniec w intencji naszej parafii jako dziękczynienie za podniesienie naszej świątyni do godności Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 • Dziękuję mężczyznom, którzy w sobotę uczestniczyli w męskim różańcu ulicami naszego miasta modląc się o odrodzenie żywej wiary w Jezusa Chrystusa.
 • Dziękuje tym rodziną, które złożyły już swoje ofiary na AWSD w Szczecinie. Seminarium utrzymuje się z dowolnych ofiar wiernych naszej Diecezji. Bóg zapłać.
 • Proszę o składanie ofiar do skarbony przy wyjściu z kościoła na ogrzewanie naszego parafialnego kościoła.
  Bóg zapłać za każdy dar serca.
 • Dziękuję parafianom za liczny udział w pogrzebie mojego taty Stanisława, za zamówione za niego Msze św., słowa wsparcia i wszelką życzliwość.
 • Dziękuję wszystkim, którzy w minionym roku, swoimi ofiarami i pracą wspierali prace przy naszym kościele parafialnym i terenie parafialnym. Bóg zapłać.
 • Dziękuję za sprzątanie kościoła na niedziele a o posprzątanie na przyszłą niedzielę proszę mieszkańców ul. Owocowej 2-20.

 

                                                                                                                                                                                                                  Proboszcz

Ks. mgr lic. Mariusz Matuszak