IV Niedziela Adwentu (20.12.2020) – Ogłoszenia Duszpasterskie

 

     OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV Niedziela Adwentu

   20.12.2020

 1. Dzisiaj już IV niedziela Adwentu. Dziękuję dzieciom, młodzieży i dorosłym za udział w roratach. To piękne świadectwo waszej wiary i chrześcijańskiego oczekiwania na narodzenie Chrystusa. Zadbajmy o tych, którzy jeszcze nie byli u spowiedzi.
 2. W środę na Mszy św. o godz. 18.00 ostanie w tym roku roraty i losowanie figurki MB.
 3. Zachęcam do nabywania w zakrystii prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Przy wyjściu z kościoła ze stolików możemy wziąć Dobrą Nowinę.
 4. W tym tygodniu zostały zamontowane w prezbiterium odrestaurowane witraże Matki Bożej i św. Józefa oraz zamontowany został pierwszy nowy witraż św. Ambrożego – patrona pszczelarzy w nawie głównej kościoła. Wykonywane są dalsze witraże i podwójne nowe okna ocieplające i zabezpieczające. Módlmy się za wykonawców.
 5. Poświęcone opłatki na stół wigilijny możemy nabywać w zakrystii i na plebanii.
 6. W czwartek wigilia Bożego Narodzenia. Pasterki ze względu na ograniczenia epidemiologiczne na Barnkowie o godz. 00 i w Kościele parafialnym o godz. 20.00 24.00. Zapraszam do licznego i pobożnego udziału. O godz. 7.00 rano Msza św. i po niej ostatnia szansa do spowiedzi do godz. 9.00 . Na pasterkę proszę przynieść długie zimne ognie.
 7. W piątek 25.12 Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. jak w każdą niedzielę, nie będzie tylko Mszy św. o godz. 7.30
 8. W sobotę 26.12 II dzień Bożego Narodzenia – św. Szczepana. Msze św. jak w każdą niedzielę. W tym dniu jak co roku zbieramy ofiary na KUL i Wydz. tel. US. Po Mszy św. o godz. 12.00 rozesłanie kolędników misyjnych.
 9. Jak co roku zwracamy się do parafian z prośbą o składanie ofiar AWSD w Szczecinie. Seminarium, które kształci przyszłych kapłanów utrzymuje się z ofiar wiernych naszej Archidiecezji. Koperty z dowolną ofiarą prosimy składać na tacę bądź w zakrystii.10.
 10. Po Mszy św. rozprowadzane będą małe świece wigilijne Caritas w cenie 6 zł i świece duże po 15 zł. Dzięki nabyciu świec wspieramy dzieła Caritas.11
 11. Za tydzień 27.12 Święto Świętej Rodziny z Nazaret. Na wszystkich Mszach św. będziemy modlili się za rodziny naszej parafii o wiarę, miłość i zgodę.12
 12. Bóg zapłać wszystkim, którzy bezinteresownie pomagają przy parafii i rozumieją że parafia, kościół to nasze wspólne dobro. Szczególnie dziękuję za zrobienie szopek w kościele parafialnym, na Barnkowie i w grocie oraz udekorowanie choinek. Niech Dobry Bóg błogosławi im w życiu i obdarza zdrowiem.13
 13. Odwiedziny duszpasterskie zw. Kolędą ze względu na obostrzenia sanitarne rozpoczniemy w naszej parafii po 17 stycznia 2021r. Zadbajmy, aby w miarę możliwości cała rodzina była na tym ważnym wydarzeniu, podczas którego Pan Bóg przez posługę kapłana wnosi błogosławieństwo do naszego domu i rodziny.1
 14. Proszę o składanie ofiar do skarbony przy wyjściu z kościoła na ogrzewanie naszego parafialnego kościoła. Bóg zapłać za każdy dar serca.
 15. W tym tygodniu adoracji Najświętszego Sakramentu nie będzie.16
 16. Dziękuję za sprzątanie kościoła na niedzielę i zrobienie dekoracji na Boże Narodzenie o posprzątanie na niedzielę Świętej Rodziny proszę mieszkańców ul. Owocowej 23-31.

Proboszcz

                                                                                   Ks. mgr lic. Mariusz Matuszak