OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE /XXXI Niedziela Zwykła / Uroczystość Wszystkich Świętych – 1.11.2020 r.

1. Dzisiaj 1 listopada obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele parafialnym o godz. 7.30, 10.30, 12.00 i 18.00, na Barnkowie o godz. 9.00. Ze względu na zamknięcie cmentarzy przez premier RP Mateusza Morawieckiego w dniach 31.10.-2.11.2020 zmuszeni jesteśmy po raz pierwszy od II wojny światowej odwołać Msze św. na naszym cmentarzu. Msza na zmarłych spoczywających na cmentarzu na Barnkowie odprawiona zostanie w kościele parafialnym o godz. 12.00. Zapraszam do modlitwy.
2. WYPOMINKI. Kartki na wypominki możemy wziąć ze stolika lub w zakrystii. Wypominki miesięczne / listopadowe/ i roczne, które będziemy modlili się przez cały rok w II niedzielę miesiąca. W wypominkach listopadowych proszę wpisać dzień tygodnia /od poniedziałku do piątku/, na których będziemy chcieli być i modlić się za swoich zmarłych. W wypominkach rocznych wpisujemy godzinę Mszy św. niedzielnej, na którą najczęściej przychodzimy. Wypominki miesięczne dowolna ofiara, a wypominki roczne 100 zł. z napisem „roczne” Wypominki proszę składać na tacę bądź w zakrystii.
3. Zgodnie z dekretem papieża Franciszka, ze względu na epidemię, przez cały miesiąc listopad możemy uzyskać odpust zupełny za naszych zmarłych.
4. W poniedziałek 2 listopada – DZIEŃ ZADUSZNY – najważniejszy dzień modlitwy za naszych drogich zmarłych cierpiących w czyśćcu. Msze św. będą odprawiane o godz. 7.00, 10.00, 18.00 i na Barnkowie o godz. 16.30.
5. W I czwartek zapraszam na „OGRÓJEC” – całodobowe czuwanie przed Najświętszym Sakramentem od I czwartku po Mszy wieczornej do I piątku do godz. 18.00 razem z stygmatykiem bratem Elia Cataldo. Jest to odpowiedź na słowa Pana Jezusa skierowane do Apostołów: „Jednej godziny nie mogliście czuwać ?” Proszę o zapisywanie na liście adoracyjnej pod chórem swojego imienia i nazwiska.
6. W I piątek miesiąca od godz. 8.00 odwiedziny chorych w domach z Najświętszym Sakramentem. Od 17.30 okazja do spowiedzi I – piątkowej. Nabożeństwo ku czci NSPJ.
7. W I sobotę miesiąca o godz. 12.00 Msza św. I rocznicy Chojeńskiego Męskiego Różańca a po niej męski różaniec mężczyzn ulicami naszego miasta. Zapraszamy mężczyzn i chłopców. Wieczorem Msza św. o godz. 18.00 i nabożeństwo I sobót miesiąca zadośćczyniące za grzechy świata i zmiana tajemnic Żywego Różańca.
8. Modlitwa wypominkowa codziennie od 2 listopada od poniedziałku do piątku o godz. 17.30 zakończona Mszą św. o godz. 18.00 w intencji powierzonych w wypominkach danego dnia zmarłych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych cierpiących w czyśćcu.
9. Bóg zapłać za ofiary składane na spłatę nowych ocieplanych antypoślizgowych siedzisk na ławki w kolorze bordo, spód ekoskóra do naszego parafialnego kościoła, abyśmy mogli jak najszybciej zapłacić wykonawcy. Cena całości 3570 zł.. Bóg zapłać
10. Parafia nasza włącza się ogólnopolską modlitwę „ Różaniec do granic Nieba” od 1 -8.11.2020.Codziennie po Mszy św. wieczornej w naszym kościele parafialnym będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 21.00. O godz. 20.30 codziennie będziemy odmawiali bolesną część Różańca Świętego przepraszając Boga za wszelkie profanację dokonane w Polsce i prosić będziemy Boga, aby chronił nas, nasze rodziny i nasze miasto od działania szatana ,wszelkiej zarazy, głodu, ognia, wojny i wszelkich kataklizmów w tym trudnym czasie. W czasie adoracji od godz. 20.30 okazja do spowiedzi św..
11. Dziękuję za sprzątanie kościoła na niedzielę i ofiarowane kwiaty a o posprzątanie na przyszłą niedzielę proszę mieszkańców ul. Warszawskiej. Proszę o ofiarowywanie chryzantem w kolorze żółtym i białych do naszej świątyni na miesiąc listopad.
Proboszcz
Ks. mgr lic. Mariusz Matuszak