OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXX Niedziela Zwykła – 25.10.2020 r.

1. Nabożeństwo różańcowe do soboty o godz. 17.30, a po nim Msza św. Zapraszam do wspólnej modlitwy wszystkich którzy kochają Matkę Bożą.
2. W przyszłą niedzielę 1 listopada obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele parafialnym o godz. 7.30, 10.30 i 18.00 na Barnkowie o godz. 9.00. Msza św. za zmarłych na cmentarzu na Barnkowie zostanie odprawiona o godz. 12.00 a po niej procesja za zmarłych i poświęcenie grobów. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
3. WYPOMINKI. Kartki na wypominki możemy wziąć ze stolika lub w zakrystii. Wypominki miesięczne / listopadowe/ i roczne, które będziemy modlili się przez cały rok w II niedzielę miesiąca. W wypominkach listopadowych proszę wpisać dzień tygodnia /od poniedziałku do piątku/, na których będziemy chcieli być i modlić się za swoich zmarłych. W wypominkach rocznych wpisujemy godzinę Mszy św. niedzielnej, na którą najczęściej przychodzimy. Wypominki miesięczne dowolna ofiara, a wypominki roczne 100 zł. z napisem „roczne” Wypominki proszę składać na tacę bądź w zakrystii.
4. Zgodnie z dekretem papieża Franciszka, ze względu na epidemię, przez cały miesiąc listopad możemy uzyskać odpust zupełny za naszych zmarłych.
5. W poniedziałek 2 listopada – DZIEŃ ZADUSZNY – najważniejszy dzień modlitwy za naszych drogich zmarłych cierpiących w czyśćcu. Msze św. będą odprawiane o godz. 7.00, 10.00, 18.00 i na Barnkowie o godz. 16.30.
6. Modlitwa wypominkowa codziennie od 2 listopada od poniedziałku do piątku o godz. 17.30 zakończona Mszą św. o godz. 18.00 w intencji powierzonych w wypominkach danego dnia zmarłych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszych kochanych zmarłych cierpiących w czyśćcu.
7. Dziękuję mieszkańcom Barnkowa za zakup pięknego nowego tabernakulum do kościoła p.w. św. Marka na Barnkowie. Dzisiaj na Mszy o godz. 9.00 nastąpi uroczyste poświęcenie nowego tabernakulum i przeniesienie Najświętszego Sakramentu.
8. Zostały zamontowane w prezbiterium 4 nowe, podwójne, termiczne okna oraz zdemontowane do renowacji dwa witraże Matki Bożej i św. Józefa.
9. Bóg zapłać za ofiary składane na spłatę nowych ocieplanych antypoślizgowych siedzisk na ławki w kolorze bordo, spód ekoskóra do naszego parafialnego kościoła, abyśmy mogli jak najszybciej zapłacić wykonawcy. Cena całości 3570 zł.. Bóg zapłać
10. Codziennie po Mszy św. wieczornej w naszym kościele parafialnym będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy do godz. 20.00 a w piątki do 21.00. Będziemy przepraszać Boga za wszelkie profanację i prosić, aby chronił nas, nasze rodziny i nasze miasto od zarazy, głodu, ognia, wojny i wszelkich kataklizmów w tym trudnym czasie. W czasie adoracji od godz. 19.30 okazja do spowiedzi św. a w piątki od 20.30. zapraszamy do wspólnej modlitwy.
11. Dziękuję za sprzątanie kościoła na niedzielę mieszkańcom ul. Poznańskiej i Teligi a o posprzątanie na przyszłą niedzielę proszę mieszkańców ul. Gdańskiej. Proszę o ofiarowywanie chryzantem w kolorze żółtym i białych do naszej świątyni na miesiąc listopad. Proboszcz
Ks. mgr lic. Mariusz Matuszak