OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXVIII Niedziela Zwykła – 11.10.2020 r.

1. Jest do nabycia w zakrystii prasa katolicka Niedziela i Gość Niedzielny. Zachęcam do poszerzania i pogłębiania swojej wiedzy religijnej.
2. We wtorek 13 października ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu. Dlatego różaniec będzie po Mszy św. o godz. 18.00. Czuwanie przy figurze MB Fatimskiej do godz. 21.00 zakończone procesją ze świecami i Apelem Jasnogórskim. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
3. Dzisiaj obchodzimy w całej Polsce Dzień Papieski pod hasłem „ Totus Tuus”. Jest to dzień modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II i zbiórki na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, na stypendia dla uzdolnionej a biednej młodzieży.
4. Rozpoczęliśmy miesiąc poświęcony MB Różańcowej. Nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 17.30 a po nim Msza św. Zapraszam szczególnie dzieci przygotowujące się do I Komunii św., młodzież do bierzmowania i wszystkich którzy kochają Matkę Bożą. Zachęcamy do nabywania po Mszy św. różańców.
5. W każdą środę godz. 18.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i po niej Msza św. Proszę przez cały tydzień o przynoszenie karteczek do skrzyneczki z prośbami do MB Nieustającej Pomocy.
6. Codziennie po Mszy św. wieczornej w naszym kościele parafialnym będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy do godz. 20.00. Będziemy przepraszać za wszelkie profanację i prosić Boga, aby chronił nas, nasze rodziny i nasze miasto od zarazy, suszy, głodu, ognia, wojny i wszelkich kataklizmów w tym trudnym czasie. W czasie adoracji od godz. 19.30 okazja do spowiedzi św..
7. WYPOMINKI. Kartki na wypominki będziemy mogli wziąć za tydzień ze stolika lub w zakrystii. Wypominki miesięczne / listopadowe/ i roczne, które będziemy modlili się przez cały rok w II niedzielę miesiąca. W wypominkach listopadowych proszę wpisać dzień tygodnia /od poniedziałku do piątku/, na których będziemy chcieli być i modlić się za swoich zmarłych przez cały miesiąc listopad. W wypominkach rocznych wpisujemy godzinę Mszy św. niedzielnej, na którą najczęściej przychodzimy. Wypominki miesięczne dowolna ofiara, a wypominki roczne 100 zł. z napisem „roczne”. Wypominki proszę składać na tacę bądź w zakrystii.
8. Serdecznie dziękuję wszystkim za uporządkowanie całego terenu kościelnego a szczególnie władzą naszego miasta i centrum kultury za postawioną scenę z ekranem, zewnętrzne nagłośnienie, namioty, ławki i całą obsługę medialną spotkania z bratem Elia Cataldo. Dziękuję strażakom, służbie ołtarza, śpiewającym i grającym i wszystkim, którzy włączyli się w organizację tego modlitewnego spotkania.
9. Dzisiaj ostatnie Wypominki Roczne za naszych drogich zmarłych oraz tzw. Taca Remontowa przeznaczona na spłatę nowych ocieplanych antypoślizgowych siedzisk na ławki w kolorze bordo, spód ekoskóra. Cena całości 3570 zł. Dotychczas na ten cel zebraliśmy 2170 zł.. Bóg zapłać za każdy dar serca i wszelką pomoc.
10. Dziękuję za sprzątanie kościoła na piątkowe spotkanie z bratem Elia Cataldo i ofiarowane kwiaty i piękne udekorowanie naszej świątyni a o posprzątanie na przyszłą niedzielę proszę mieszkańców ul. Paderewskiego.
Proboszcz
Ks. mgr lic. Mariusz Matuszak