OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXVI Niedziela Zwykła – 27.09.2020 r.

1. Jest do nabycia w zakrystii prasa katolicka Niedziela i Gość Niedzielny.
2. Dzieci klas I, II i III przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy w niedzielę na Mszę św. o godz. 12.00. Rodziców proszę o zapisywanie dzieci do I Komunii św. a młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszam na Mszę św. o godz. 10.30.
3. Dzisiaj i jutro po Mszy św. wieczornej na Nowennę do Michała Archanioła, aby chronił ten świat i nas. Jest to przygotowanie do I Rocznicy Intronizacji Chrystusa Króla w naszym mieście, która rozpocznie się uroczystą Mszą św. w piątek 2 października o godz. 18.00 a po niej czuwanie dziękczynne podczas, którego ponownie oddamy nas, nasze rodziny i całe nasze miasto Chrystusowi Królowi.
4. We wtorek 29.09. obchodzimy święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Na Mszy św. o godz. 18.00 dokonamy poświęcenia figury Michała Archanioła, która stanie w ogrodzie różańcowym.
5. Nabożeństwa różańcowe codziennie od czwartku 1.X po Mszy św. wieczornej.
6. W czwartek zapraszam na „OGRÓJEC” – całodobowe czuwanie przed Najświętszym Sakramentem od I czwartku po Mszy wieczornej do I piątku do godz. 18.00. Jest to odpowiedź na słowa Pana Jezusa skierowane do Apostołów: „Jednej godziny nie mogliście czuwać ?” Proszę o zapisywanie na liście adoracyjnej pod chórem swojego imienia i nazwiska na dana godzinę w dzień czy w nocy .
7. W I piątek miesiąca od godz. 8.00 odwiedziny chorych w domach z Najświętszym Sakramentem. Od 17.30 okazja do spowiedzi I – piątkowej. Nabożeństwo ku czci NSPJ po Mszy św. wieczornej.
8. W I sobotę miesiąca o godz. 12.00 Msza św. dla Chojeńskiego Męskiego Różańca a po niej męski różaniec mężczyzn ulicami naszego miasta. Zapraszamy mężczyzn i chłopców. Wieczorem Msza św. o godz. 18.00 i nabożeństwo I sobót miesiąca zadośćczyniące za grzechy świata i zmiana tajemnic Żywego Różańca.
9. Codziennie po Mszy św. wieczornej w naszym kościele parafialnym będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, jedna część różańca świętego a później adoracja w ciszy do godz. 20.00. Będziemy przepraszać za wszelkie profanację i prosić Boga, aby chronił nas, nasze rodziny i nasze miasto od zarazy, suszy, głodu, ognia, wojny i wszelkich kataklizmów. A w każdy piątek do godz. 21.00. W czasie adoracji w piątek od godz. 20.30 różaniec św. za nasze rodziny i okazja do spowiedzi.
10. Zostały zamówione na wymiar do naszego kościoła parafialnego nowe ocieplane antypoślizgowe siedziska na ławki w kolorze bordo. Cena całości 3570 zł. Dotychczas na ten cel zebraliśmy 1160 zł. Prosimy o składanie ofiary w kopercie z napisem „ Ławki”.
11. Informujemy, że w piątek 9.10.2020 r. przybędzie do naszej parafii z Rzymu Brat Elia Cataldo – włoski mistyk, charyzmatyk, stygmatyk, który na własnym ciele przeżywa mękę Chrystusa. Uroczystości rozpoczną się o godz. 17.30 różańcem, później o 18.00 Msza św. ze słowem Brata Elia, następnie modlitwa o uzdrowienie, modlitwa uwielbienia Boga i Apel Jasnogórski w ogrodzie różańcowym.
12. Dziękuję za sprzątanie kościoła na niedzielę i ofiarowane kwiaty a o posprzątanie na przyszłą niedzielę proszę mieszkańców ul. Barwickiej. Pamiętajmy o kwiatach.
Proboszcz
Ks. mgr lic. Mariusz Matuszak