OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXV Niedziela Zwykła – 20.09.2020 r.

1. Jest do nabycia w zakrystii prasa katolicka Niedziela i Gość Niedzielny w cenie 6 zł. Zachęcam do poszerzania i pogłębiania swojej wiedzy religijnej.
2. Dzieci klas I, II i III przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy w niedzielę na Mszę św. o godz. 12.00. Rodziców proszę o zapisywanie dzieci do I Komunii św. a młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszam na Mszę św. o godz. 10.30.
3. Zapraszamy codziennie od dzisiaj do 29 września po Mszy św. wieczornej na Nowennę do Michała Archanioła, aby chronił ten świat i nas. Jest to przygotowanie do I Rocznicy Intronizacji Chrystusa Króla w naszym mieście, która rozpocznie się uroczystą Mszą św. 2 października o godz. 18.00 a po niej czuwanie dziękczynne podczas, którego ponownie oddamy nas, nasze rodziny i całe nasze miasto Chrystusowi Królowi.
4. W każdą środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a po niej Msza św. przez wstawiennictwo Matki Bożej. Zapraszam do modlitwy.
5. Codziennie po Mszy św. wieczornej w naszym kościele parafialnym będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, jedna część różańca świętego a później adoracja w ciszy do godz. 20.00. Będziemy przepraszać za wszelkie profanację i prosić Boga, aby chronił nas, nasze rodziny i nasze miasto od zarazy, suszy, głodu, ognia, wojny i wszelkich kataklizmów. A w każdy piątek do godz. 21.00. W czasie adoracji w piątek od godz. 20.30 różaniec św. za nasze rodziny i okazja do spowiedzi. Zapraszam do modlitwy i nawrócenia.
6. Zostały zamówione na wymiar do naszego kościoła parafialnego nowe ocieplane antypoślizgowe siedziska na ławki w kolorze bordo. Cena całości 3570 zł. Dotychczas na ten cel zebraliśmy 760 zł. Prosimy o składanie ofiary w kopercie z napisem „ Ławki”.
7. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia, płynące od Jezusa Miłosiernego.
8. Dziękuję wszystkim, którzy bezinteresownie pomagają przy parafii a szczególnie panom, którzy w sobotę uporządkowali plac koło domu katechetycznego.
9. Dzisiaj po wszystkich Mszach zbiórka do puszki na KUL i Wydz. Tel. US. Bóg zapłać.
10. Informujemy, że w piątek 9.10.2020 r. przybędzie do naszej parafii z Rzymu Brat Elia Cataldo – włoski mistyk, charyzmatyk, stygmatyk, który na własnym ciele przeżywa mękę Chrystusa. Uroczystości rozpoczną się o godz. 17.30 różańcem, później Msza św. ze słowem Brata Elia, następnie modlitwa o uzdrowienie, modlitwa uwielbienia Boga i Apel Jasnogórski w ogrodzie różańcowym. Zapraszamy.
11. Dziękuję za sprzątanie kościoła na niedzielę, ofiarowane kwiaty nowożeńcom i ich rodzinie a o posprzątanie na przyszłą niedzielę proszę mieszkańców ul. Ogrodowej i Polnej. Pamiętajmy o świeżych kwiatach do kościoła na niedzielę.

Proboszcz
Ks. mgr lic. Mariusz Matuszak