OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXIV Niedziela Zwykła – 13.09.2020 r.

1. Jest do nabycia w zakrystii prasa katolicka Niedziela i Gość Niedzielny. Zachęcam do poszerzania i pogłębiania swojej wiedzy religijnej.
2. Dzieci klas I, II i III przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy w niedzielę na Mszę św. o godz. 12.00. Rodziców proszę o zapisywanie dzieci do I Komunii św.
3. Dzisiaj Wypominki Roczne za naszych drogich zmarłych oraz tzw. Taca Remontowa przeznaczona na zakup nowych antypoślizgowych siedzisk na ławki w naszym kościele. Cena ok. 3500 zł. Bóg zapłać za pomoc i za dar serca.
4. Dzisiaj 13 września – dzień fatimski. Po Mszy św. o godz. 18.00 czuwanie modlitewne połączone z różańcem przy figurze Pani Fatimskiej do godz. 20.50 a później procesja ze świecami w koło kościoła i ogrodu różańcowego zakończona Apelem Jasnogórskim. Serdecznie zapraszam wszystkich kochających Matkę Bożą.
5. Jutro 14 września obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Naszą modlitwę rozpoczniemy o godz. 17.30 drogą krzyżową wokół ogrodu różańcowego a następnie uroczysta Msza św. w czasie której oddamy część krzyżowi świętemu tak jak w Wielki Piątek ze względu ze wielu parafian przez koronawirusa nie uczestniczyło w liturgii Wielkiego Piątku. Proszę o przyozdobienie krzyży przydrożnych i w swoich domach.
6. W każdą środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a po niej Msza św. przez wstawiennictwo Matki Bożej. Zapraszam do modlitwy.
7. Codziennie po Mszy św. wieczornej w naszym kościele parafialnym będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, jedna część różańca świętego a później adoracja w ciszy do godz. 20.00. Będziemy przepraszać za wszelkie profanację i prosić Boga, aby chronił nas, nasze rodziny i nasze miasto od zarazy, suszy, głodu, ognia, wojny i wszelkich kataklizmów. A w każdy piątek do godz. 21.00. W czasie adoracji w piątek od godz. 20.30 różaniec św. za nasze rodziny i okazja do spowiedzi. Zapraszam do modlitwy i nawrócenia.
8. We wtorek na godz. 17.30 zapraszam na spotkanie formacyjne i Msze dzieci przygotowujące się do I Rocznicy Komunii św. wraz rodzicami.
9. W środę na godz. 17.30 zapraszam na spotkanie formacyjne i Msze dzieci klas III przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami.
10. W czwartek o godz. 17.30 spotkanie formacyjne i Msza św. dla młodzieży Klasy VII i VIII SP przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania.
11. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia, płynące od Jezusa Miłosiernego.
12. Dziękuję za organizację i liczny udział we wczorajszej pieszej pielgrzymce do sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w Siekierkach. Bóg zapłać.
Dziękuję za sprzątanie kościoła na niedzielę, ofiarowane kwiaty mieszkańcom ul. Jagiellońskiej parzyste a o posprzątanie na przyszłą niedzielę proszę mieszkańców ul. Jagiellońskiej nieparzyste. Pamiętajmy o świeżych kwiatach do kościoła na niedzielę.

Proboszcz
Ks. mgr lic. Mariusz Matuszak