OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XIII Niedziela Zwykła – 28.06.2020 r.

1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.00 Uroczystość I Komunii Świętej, po wszystkich Mszach św. zbieramy do puszki ofiary na Caritas na letni wypoczynek dla biednych dzieci i młodzieży. Bóg zapłać.
2. Czerwiec to miesiąc poświęcony Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe połączone ze śpiewem Litanii do NSPJ z aktem ofiarowania parafii, rodzin i każdego z nas osobno Sercu Jezusa odprawiane będą do środy po Mszy św. o godz. 18.00.
3. Codziennie po Mszy św. wieczornej w naszym kościele będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00. Będziemy prosić Boga aby chronił nas, nasze rodziny i nasze miasto od zarazy, suszy, głodu, ognia, wojny i wszelkich kataklizmów. W czasie adoracji od godz. 20.30 różaniec św. za nasze rodziny i okazja do spowiedzi. Zapraszam do modlitwy i nawrócenia.
4. Od czwartku rozpoczynamy lipiec – miesiąc poświęcony Krwi Chrystusa. Po każdej Mszy św. nabożeństwo do Krwi Chrystusa zakończone Aktem poświęcenia się Najdroższej Krwi Pana Jezusa. Zapraszam do modlitwy.
5. W czwartek po Mszy św. wieczornej rozpoczniemy całodobowe czuwanie modlitewne przed Najświętszym Sakramentem zw. „ Ogrójec” w odpowiedzi na pytanie Pana Jezusa: Jednej godziny nie mogliście czuwać ?. Lista adoracyjna jest pod chórem. Proszę się zapisywać na jedną z godzin.
6. W I piątek od godz. 8.00 odwiedziny chorych w domach z Komunią Świętą.
7. W I sobotę o godz. 12.00 Msza św. Chojeńskiego Męskiego Różańca wynagradzająca za grzechy szczególnie dla Mężczyzn i chłopaków. Po Mszy różaniec ulicami Chojny i spotkanie formacyjne w salce katechetycznej. Serdecznie zapraszamy.
8. Bardzo serdecznie dziękuję za przygotowanie odpustu parafialnego i czynne zaangażowanie: organistom, czytającym Słowo Boże, ministrantom, panom do baldachimu i prowadzącym kapłana i wszystkim parafianom i gościom za piękną modlitwę i skupienie oraz festyn. Zapraszam już na przyszły rok.
9. Zamontowaliśmy nowe energooszczędne ogrzewanie do naszego kościoła. Koszt całości 28.000 zł. Dotychczas zebraliśmy tylko 18.850 zł /ofiary złożyło 109 rodziny/. Zwracam się do parafian z prośbą o składanie ofiar na ogrzewanie w kopercie z napisem „ogrzewanie kościoła” bądź na konto parafii NSPJ Chojna Nr konta 81937000070008973120000001 Bóg zapłać.
10. Dzieciom i młodzieży życzę dobrego i bożego wypoczynku w okresie wakacyjnym. Wychowujmy dzieci, aby pamiętały o modlitwie i niedzielnej Mszy św. w wakacje.
11. W sobotę po Mszy św. wieczornej nabożeństwo I Sobót Miesiąca ku czci Niepokalanego serca NMP i zmiana tajemnic Żywego Różańca
12. Dziękuję za sprzątanie i udekorowanie kościoła na I Komunię rodzicom dzieci komunijnych, a o posprzątanie w na przyszłą niedzielę proszę mieszkańców ul. .
ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE
Przygoda Krzysztof zam. w Chojnie ul. Barwicka 3/2 ma zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński z Giżycką Kamilą zam. w Barwicach
Słodkowski Stanisław zam. w Chojnie ul. Łucznicza 5 ma zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński z Kasicką Karoliną zam. w Szczecinie.
Proboszcz
Ks. mgr lic. Mariusz Matuszak