OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XII Niedziela Zwykła – 21.06.2020 r.

1. Jest do nabycia w zakrystii prasa katolicka Niedziela i Gość Niedzielny o obietnicach Serca Pana Jezusa. Zachęcam do poszerzania i pogłębiania swojej wiedzy religijnej.
2. Dzisiaj po wszystkich Mszach św. zbieramy również do puszki ofiary na letni wypoczynek dla dzieci z rodzin wielodzietnych, ubogich i zagrożonych patologią w ramach: „ Wakacyjna Akcja Caritas”.
3. We wtorek 23 czerwca dzień ojca. Pamiętajmy o modlitwie za swoich ojców.
4. W środę 24 czerwca przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Zapraszam do wspólnego świętowania.
5. Czerwiec to miesiąc poświęcony Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe połączone ze śpiewem Litanii do NSPJ z aktem ofiarowania parafii, rodzin i każdego z nas osobno Sercu Jezusa odprawiane będą codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.
6. Codziennie po Mszy św. wieczornej w naszym kościele będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00. Będziemy prosić Boga aby chronił nas, nasze rodziny i nasze miasto od zarazy, suszy, głodu, ognia, wojny i wszelkich kataklizmów. W czasie adoracji od godz. 20.30 różaniec św. za nasze rodziny i okazja do spowiedzi. Zapraszam do modlitwy i nawrócenia.
7. W przyszłą niedzielę 28 czerwca o godz. 12.00. odbędzie się w naszej parafii I Komunia Święta. Spotkanie i próby dla dzieci komunijnych i ich rodziców w poniedziałek i środę o godz. 17.00. Spowiedź dla dzieci komunijnych i ich rodziców w sobotę o godz. 9.00 .
8. Dziękuję wszystkim zatroskanym o rozwój naszej parafii i pomagającym w rozmaitych pracach w ogrodzie różańcowym, na plebanii i w kościele. Dziękuję p. Burmistrz Barbarze Raweckiej za zorganizowanie namiotów, stolików, ławek i nagłośnienia na festyn parafialny, wszystkim dobrym parafianom za produkty żywnościowe: kiełbasę, karkówkę, ciasto, chleby, smalec, ogórki, napoje itd. i obsługę całego Festynu parafialnego. Dziękuję za piękną liturgię i modlitwę odpustowa ku czci NSPJ.
9. Zamontowaliśmy nowe energooszczędne ogrzewanie do naszego kościoła. Koszt całości 28.000 zł. Dotychczas zebraliśmy tylko 18.350 zł /ofiary złożyło 106 rodziny/. Zwracam się do parafian z prośbą o składanie ofiar na ogrzewanie w kopercie z napisem „ogrzewanie kościoła” bądź na konto parafii NSPJ Chojna Nr konta 81937000070008973120000001 Bóg zapłać.
10. Dzieciom i młodzieży życzę dobrego i bożego wypoczynku w okresie wakacyjnym. Wychowujmy dzieci, aby pamiętały o modlitwie i niedzielnej Mszy św. w wakacje.
11. Biuro parafialne czynne jest we wtorek i czwartek od g. 16.00-17.00.
12. Dziękuję za sprzątanie kościoła na odpust parafialny a o posprzątanie na przyszłą niedzielę proszę rodziców dzieci komunijnych. Pamiętajmy o świeżych kwiatach do kościoła na niedzielę i wykoszenie terenu kościelnego.
Zapowiedzi przedślubne:
Przygoda Krzysztof zam. w Chojnie ul. Barwicka 3/2 ma zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński z Giżycką Kamilą zam. w Barwicach
Słodkowski Stanisław zam. w Chojnie ul. Łucznicza 5 ma zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński z Kasicką Karoliną zam. w Szczecinie.
Proboszcz
Ks. mgr lic. Mariusz Matuszak