OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XI Niedziela Zwykła – 14.06.2020 r.

1. Dzisiaj po wszystkich Mszach św. modlimy się za naszych drogich zmarłych w wypominkach rocznych. Dzisiejsza taca remontowa przeznaczona jest na spłatę zamontowanego nowego ogrzewania. Bóg zapłać za każdy dar serca.
2. Dziękuję wszystkim troszczącym się i pomagającym w tym tygodniu w naszej parafii. Szczególnie dziękuję za przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało, procesji, śpiewów i nagłośnienia. Niech dobry Bóg im w życiu błogosławi.
3. Czerwiec to miesiąc poświęcony Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe połączone ze śpiewem Litanii do NSPJ z aktem ofiarowania parafii, rodzin i każdego z nas osobno Sercu Jezusa odprawiane będą codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszam do licznego udziału przygotowując się do odpustu parafialnego.
4. Codziennie po Mszy św. wieczornej w naszym kościele będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00. Będziemy prosić Boga aby chronił nas, nasze rodziny i nasze miasto od zarazy, suszy, głodu, ognia, wojny i wszelkich kataklizmów. W czasie adoracji od godz. 20.30 różaniec św. za nasze rodziny i okazja do spowiedzi. Zapraszam do modlitwy i nawrócenia.
5. I Komunia Święta w naszej parafii będzie w niedzielę 28 czerwca o godz. 12.00. Spotkanie dla dzieci komunijnych i ich rodziców w poniedziałek i środę o godz. 17.20. Zapraszamy również dzieci Rocznicowe.
6. Dziękuję wszystkim zatroskanym o rozwój naszej parafii i pomagającym w rozmaitych pracach w ogrodzie różańcowym, na plebanii i w kościele oraz za składane ofiary na utrzymanie parafii. Dziękuje wszystkim, którzy pomagają przy powstaniu przy naszyj Parafii II w Polsce Pustelni św. CHARBELA. Niech Bóg im błogosławi.
7. Zamontowaliśmy nowe energooszczędne ogrzewanie do naszego kościoła. Koszt całości 28.000 zł. Dotychczas zebraliśmy tylko 16.950 zł /ofiary złożyło 104 rodziny/. Zwracam się do parafian z prośbą o składanie ofiar na ogrzewanie w kopercie z napisem „ogrzewanie kościoła” bądź na konto parafii NSPJ Chojna Nr konta 81937000070008973120000001 Bóg zapłać.
8. Trwamy w oktawie Bożego Ciała. Codziennie na zakończenie nabożeństwa do NSPJ procesja eucharystyczna w koło kościoła. W czwartek na zakończenie oktawy poświęcenie wianków. Po Mszy św. zbiórka dla ministrantów i lektorów przed odpustem. Obecność obowiązkowa.
9. Chętnych, którzy chcieliby upiec ciasta na festyn na odpust parafialny proszę zapisać się w zakrystii u kapłanów.
10. W piątek obchodzimy Odpust Parafialny ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Od godz. 17.30 modlitwa różańcowa, o g. 18.00 suma odpustowa, której przewodniczył będzie Ks. Adam Kurasz ze Szczecina a po niej nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i procesja w kolo kościoła. Zapraszam wszystkich parafian i gości do licznego udziału, aby uzyskać odpust zupełny.
11. Dziękuję za sprzątanie kościoła na niedzielę mieszkańcom ul. Pływackiej a o posprzątanie w czwartek wieczorem po Mszy św. na odpust proszę mieszkańców Roosevelta. Pamiętajmy o wyplewieniu kwiatów koło kościoła i wykoszenie terenu kościelnego.
Proboszcz
Ks. mgr lic. Mariusz Matuszak