OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 24.05.2020 r.

1. Jest do nabycia w zakrystii prasa katolicka Niedziela i Gość Niedzielny. Zachęcam do poszerzania i pogłębiania swojej wiedzy religijnej.
2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 spotkania dla rodziców bierzmowanych a po Mszy o godz. 15.00 spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych celem ustalenia daty I Komunii św. w naszej Parafii.
3. Za tydzień 31.05. obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Przez całą niedzielę będzie trwała Wizytacja biskupia Ks. bp. prof. Henryka Wejmana w naszej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa. Podczas uroczystej Mszy św. o godz. 12.00 ks. Biskup udzieli bierzmowania młodzieży naszej parafii i wysłucha sprawozdania z działalności naszej parafii. Msze św. będą tylko o godz. 7.30, 10.30, 12.00 i 18.00 oraz 9.00 Barnkowo.
4. Na Mszę św. o godz. 12.00 zapraszamy szczególnie kandydatów do Bierzmowania oraz ich rodziców i rodzinę ze względu na ograniczenia liczbowe.
5. Spotkanie formacyjne dla bierzmowanych i próby przed bierzmowaniem we wtorek czwartek o godz. 17.00. W piątek od godz. 17.00 spowiedź dla Bierzmowanych.
6. Maj to miesiąc poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe połączone ze śpiewem Litanii Loretańskiej ku czci NMP odprawiane będą codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszam do licznego udziału.
7. Codziennie po Mszy św. wieczornej w naszym kościele będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00 i modlitwa o powstrzymanie epidemii koronawirusa oraz będziemy prosić Boga aby chronił nas, nasze rodziny i nasze miasto od zarazy, suszy, głodu, ognia, wojny i wszelkich kataklizmów. W czasie adoracji od godz. 20.30 różaniec św. za nasze rodziny. Zapraszam do modlitwy i nawrócenia.
8. Zamontowaliśmy nowe energooszczędne ogrzewanie do naszego kościoła. Koszt całości 28.000 zł. Dotychczas zebraliśmy tylko 15.450 zł /ofiary złożyło 95 rodziny/. Zwracam się do parafian z prośbą o składanie ofiar na ogrzewanie w kopercie z napisem „ogrzewanie kościoła” bądź na konto parafii NSPJ Chojna Nr konta 81937000070008973120000001 Bóg zapłać.
9. Msza św. w tygodniu będzie odprawiana tylko o godz.18.00 a po niej nabożeństwo majowe. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Przed Mszą okazja do spowiedzi.
10. Dziękuję wszystkim zatroskanym o rozwój naszej parafii i pomagającym w rozmaitych pracach na plebanii, w kościele i ogrodzie różańcowym oraz za składane ofiary na utrzymanie parafii i prowadzone prace. Niech Bóg im życiu błogosławi.
11. W sobotę na godz. 10.00 zapraszam wszystkich chętnych do pomocy celem uporządkowania i ozdobienia terenu kościelnego na wizytację Ks. Biskupa.
12. Dziękuję za sprzątanie kościoła na niedzielę mieszkańcom ul. Willowej a o posprzątanie na przyszłą niedzielę na wizytację ks. Biskupa proszę rodziców młodzieży bierzmowanej w sobotę po Mszy wieczornej.
ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE
Kowalczyk Mateusz zam. w Szczecinie ma zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński z Wojewoda Justyną zam. w Szczecinie.
Proboszcz
Ks. mgr lic. Mariusz Matuszak