OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – VI Niedziela Wielkanocna – 17.05.2020 r.

1. Jest do nabycia w zakrystii prasa katolicka Niedziela i Gość Niedzielny m.in. o św. Janie Pawle II. Zachęcam do poszerzania i pogłębiania swojej wiedzy religijnej.
2. Jutro 18.05 obchodzić będziemy 100 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II – naszego umiłowanego Ojca Świętego. Będziemy dziękować Bogu za tego wielkiego Polaka i przez Jego wstawiennictwo wypraszać potrzebne łaski do Polski i Kościoła Świętego. Zapraszam do wspólnej modlitwy z Janem Pawłem II.
3. Za tydzień 24.05 po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dla rodziców dzieci, które w tym roku chcą przyjąć sakrament Bierzmowania. Wizytacja biskupia w naszej parafii odbędzie się w niedzielę 31.05.2020. Spotkanie formacyjne dla bierzmowanych w czwartek o godz. 16.00.
4. Maj to miesiąc poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe połączone ze śpiewem Litanii Loretańskiej ku czci NMP odprawiane będą codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszam do licznego udziału.
5. Codziennie po Mszy św. wieczornej w naszym kościele będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00 i modlitwa o powstrzymanie epidemii koronawirusa oraz będziemy prosić Boga aby chronił nas, nasze rodziny i nasze miasto od zarazy, suszy, głodu, ognia, wojny i wszelkich kataklizmów. W czasie adoracji od godz. 20.30 różaniec św. za nasze rodziny. Zapraszam do modlitwy i nawrócenia.
6. Zamontowaliśmy nowe energooszczędne ogrzewanie do naszego kościoła. Koszt całości 28.000 zł. Dotychczas zebraliśmy tylko 15.150 zł /ofiary złożyło 93 rodziny/. Zwracam się do parafian z prośbą o składanie ofiar na ogrzewanie w kopercie z napisem „ogrzewanie kościoła” bądź na konto parafii NSPJ Chojna Nr konta 81937000070008973120000001 Bóg zapłać.
7. Msza św. w tygodniu będzie odprawiana tylko o godz.18.00 a po niej nabożeństwo majowe. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Przed Mszą okazja do spowiedzi.
8. Msze św. jeszcze tylko w przyszłą niedzielę w kościele parafialnym o 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 15.00 i 18.00 i 9.00 na Barnkowie. Wprowadziliśmy w kościele parafialnym dwie dodatkowe Msze św. niedzielne o godz. 9.00 i 15.00, aby ze względu na ograniczenia liczebne uczestnictwa we Mszy św. nałożone przez Premiera RP jak najwięcej wiernych mogło uczestniczyć we Mszy św. i przyjąć Żywego Boga w Komunii Św.. Można również uczestniczyć we Mszy św. przed kościołem na ławkach.
9. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa.
10. Dziękuję wszystkim zatroskanym o rozwój naszej parafii i pomagającym w rozmaitych pracach na plebanii, w kościele i ogrodzie różańcowym oraz za składane ofiary na utrzymanie parafii i prowadzone prace. Niech Bóg im życiu błogosławi.
11. Dziękuję za sprzątanie kościoła na niedzielę mieszkańcom ul. Narciarskiej a o posprzątanie na przyszłą niedzielę proszę mieszkańców ul. Willowej.
ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:
Kowalczyk Mateusz zam. w Szczecinie ma zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński z Wojewoda Justyną zam. w Szczecinie.

Proboszcz
Ks. mgr lic. Mariusz Matuszak