OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – V Niedziela Wielkanocna – 10.05.2020 r.

1. Jest do nabycia w zakrystii prasa katolicka Niedziela i Gość Niedzielny. Zachęcam do poszerzania i pogłębiania swojej wiedzy religijnej.
2. Dzisiaj II niedziela miesiąca, po wszystkich Mszach św. modlimy się za naszych drogich zmarłych w wypominkach rocznych. Dzisiejsza taca remontowa przeznaczona jest na spłatę kolejnych rat za nowe ogrzewanie kościoła parafialnego.
3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dla rodziców dzieci, które w tym roku chcą przyjąć sakrament Bierzmowania. Wizytacja biskupia w niedzielę 31.05.2020.
4. Rozpoczęliśmy miesiąc maj, poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe połączone ze śpiewem Litanii Loretańskiej ku czci NMP odprawiane będą codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszam do licznego udziału.
5. Codziennie po Mszy św. wieczornej w naszym kościele będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00 i modlitwa o powstrzymanie epidemii koronawirusa oraz będziemy prosić Boga aby chronił nas, nasze rodziny i nasze miasto od zarazy, suszy, głodu, ognia, wojny i wszelkich kataklizmów. W czasie adoracji od godz. 20.30 różaniec św. za nasze rodziny. Zapraszam do modlitwy i nawrócenia.
6. Zamontowaliśmy już nowe energooszczędne ogrzewanie do naszego kościoła. Małe aluminiowe grzejniki w kolorze ławek umieszczone pod ławką, które będą grzać nogi oraz podesty grzejne do prezbiterium i konfesjonałów. Koszt całości ok. 28.000 zł. Dotychczas zebraliśmy tylko 14550 zł /ofiary złożyło 89 rodzin/. Zwracam się do parafian z prośbą o składanie ofiar w kopercie z napisem „ogrzewanie kościoła” bądź na konto parafii NSPJ Chojna Nr konta 81937000070008973120000001 Bóg zapłać.
7. Msze św. w tygodniu będą odprawiane o godz. 17.00 i 18.00 aby jak najwięcej wiernych mogło uczestniczyć we Mszy św. i przyjąć Jezusa Eucharystycznego.
8. Msze św. w każdą niedzielę w kościele parafialnym o 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 15.00 i 18.00 i 9.00 na Barnkowie. Wprowadziliśmy w kościele parafialnym dwie dodatkowe Msze św. niedzielne o godz. 9.00 i 15.00, aby ze względu na ograniczenia liczebne uczestnictwa we Mszy św. nałożone przez Premiera RP jak najwięcej wiernych mogło uczestniczyć we Mszy św. i przyjąć Żywego Boga w Komunii Świętej
9. W środę 13 maja pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie. O godz. 18.00 Msza św. i czuwanie modlitewne przy figurze MB Fatimskiej do 21.00 zakończone procesja fatimską ze świecami. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
10. Prosimy o wpłacanie na konto parafialne ofiar na utrzymanie Parafii w tym trudnym okresie pandemii, gdy jest mało wiernych.
11. Dziękuję wszystkim zatroskanym o rozwój naszej parafii i pomagającym w rozmaitych pracach na plebanii i w kościele oraz za składane ofiary na utrzymanie parafii. Niech Dobry Bóg im życiu błogosławi.
12. Dziękuję za sprzątanie kościoła na niedzielę mieszkańcom ul. Orzechowej i Morelowej, a o posprzątanie na przyszłą niedzielę proszę mieszkańców ul. Narciarskiej
13. W czwartek 14 maja o godzinie 16:00 odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:
Zimny Damian zam. w Chojnie ul. Demokracji ma zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński z Hnatejko Magdaleną zam. w Myśliborzu ul. Żeromskiego.
Kowalczyk Mateusz zam. w Szczecinie ma zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński z Wojewoda Justyną zam. w Szczecinie.
Proboszcz
Ks. mgr lic. Mariusz Matuszak