OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – IV Niedziela Wielkanocna – 03.05.2020 r.

1. Jest do nabycia w zakrystii prasa katolicka Niedziela i Gość Niedzielny. Zachęcam do poszerzania i pogłębiania swojej wiedzy religijnej.
2. Dzisiaj Niedziela Adoracyjna. Zapraszam do modlitwy.
3. Dzisiejszą niedzielą zw. Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne, aby na naszych terenach nie zabrakło kapłanów w XXI wieku. Pamiętajmy o kapłanach, których spotkaliśmy na naszej drodze życia.
4. Rozpoczęliśmy miesiąc maj, poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe połączone ze śpiewem Litanii Loretańskiej ku czci NMP odprawiane będą codziennie o godz. 18.30 po Mszy św.. Zapraszam do licznego udziału .
5. Codziennie po Mszy św. wieczornej w naszym kościele będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00 i modlitwa o powstrzymanie epidemii koronawirusa oraz będziemy prosić Boga aby chronił nas, nasze rodziny i nasze miasto od zarazy, suszy, głodu, ognia, wojny i wszelkich kataklizmów. W czasie adoracji od godz. 20.30 różaniec św. za nasze rodziny. Zapraszam do modlitwy i nawrócenia naszych serc do Boga.
6. Zamontowaliśmy już nowe energooszczędne ogrzewanie do naszego kościoła. Małe aluminiowe grzejniki w kolorze ławek umieszczone pod ławką, które będą grzać nogi oraz podesty grzejne do prezbiterium i konfesjonałów. Koszt całości ok. 28.000 zł.. Dotychczas zebraliśmy tylko 14250 zł / ofiary złożyło 87 rodzin /. Zwracam się do parafian z prośbą o składanie ofiar w kopercie z napisem „ogrzewanie kościoła” bądź na konto parafii NSPJ Chojna Nr konta 81937000070008973120000001 Bóg zapłać.
7. Msze św. w tygodniu będą odprawiane o godz. 17.00 i 18.00 aby jak najwięcej wiernych mogło uczestniczyć we Mszy św. i przyjąć Jezusa Eucharystycznego.
8. Msze św. w każdą niedzielę w kościele parafialnym o 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 15.00 i 18.00 i 9.00 na Barnkowie. Wprowadziliśmy w kościele parafialnym dwie dodatkowe Msze św. niedzielne o godz. 9.00 i 15.00, aby ze względu na ograniczenia liczebne uczestnictwa we Mszy św. nałożone przez Premiera RP jak najwięcej wiernych mogło uczestniczyć we Mszy św. i przyjąć Żywego Boga w Komunii Świętej Wielkanocnej.
9. W każdą środę o godz. 18.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Zapraszamy do wspólnej modlitwy o zdrowie duszy i ciała dla nas i naszych rodzin.
10. Prosimy o wpłacanie na konto parafialne ofiar na utrzymanie Parafii w tym trudnym okresie pandemii, gdy prawie nie ma wiernych
11. Dziękuję wszystkim zatroskanym o rozwój naszej parafii i pomagającym w rozmaitych pracach na plebanii i w kościele oraz za składane ofiary na utrzymanie parafii.
12. Dziękuję za sprzątanie kościoła na niedzielę p. Małgorzacie Treczka, o posprzątanie na przyszłą niedzielę proszę mieszkańców ul. Orzechowej .
Zapowiedzi przedślubne:
Zimny Damian zam. w Chojnie ul. Demokracji ma zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński z Hnatejko Magdaleną zam. w Myśliborzu ul. Żeromskiego
Proboszcz
Ks. mgr lic. Mariusz Matuszak