OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – Niedziela Miłosierdzia Bożego – 19.04.2020 r.

1. Jest do nabycia w zakrystii prasa katolicka Niedziela i Gość Niedzielny. Zachęcam do poszerzania i pogłębiania swojej wiedzy religijnej.
2. Dzisiejsza niedziela zw. Białą to Święto Miłosierdzia Bożego rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia Bożego. Na wszystkich Mszach św. powierzamy Bożemu Miłosierdziu wszystkie rodziny naszej parafii i wszystkich naszych drogich zmarłych przez oddanie czci przez uklęknięcie relikwią bł. Ks. Michała Sopoćki – spowiednika św. s. Faustyny Kowalskiej.
3. Codziennie po Mszy św. wieczornej w naszym kościele będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00 i modlitwa o powstrzymanie epidemii koronawirusa oraz będziemy prosić Boga aby chronił nas, nasze rodziny i nasze miasto od wszelkich kataklizmów. W czasie adoracji od godz. 20.30 różaniec św. za nasze rodziny. Zapraszam do modlitwy i nawrócenia naszych serc do Boga.
4. Zamontowaliśmy już nowe energooszczędne ogrzewanie do naszego kościoła. Małe aluminiowe grzejniki w kolorze ławek umieszczone pod ławką, które będą grzać nogi oraz podesty grzejne do prezbiterium i konfesjonałów. Koszt całości ok. 28.000 zł.. Dotychczas zebraliśmy tylko 13450 zł / ofiary złożyło 82 rodzin /. Zwracam się do parafian z prośbą o składanie ofiar w kopercie z napisem „ogrzewanie kościoła” bądź na konto parafii NSPJ Chojna Nr konta 81937000070008973120000001 Bóg zapłać.
5. Msze św. w tygodniu będą odprawiane o godz. 17.00 i 18.00 aby jak najwięcej wiernych mogło uczestniczyć we Mszy św. i przyjąć Jezusa Eucharystycznego.
6. Msze św. w każdą niedzielę w kościele parafialnym o 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 15.00 i 18.00 i 9.00 na Barnkowie. Wprowadziliśmy w kościele parafialnym dwie dodatkowe Msze św. niedzielne o godz. 9.00 i 15.00, aby ze względu na ograniczenia liczebne uczestnictwa we Mszy św. nałożone przez Premiera RP jak najwięcej wiernych mogło uczestniczyć we Mszy św. i przyjąć Żywego Boga w Komunii Świętej Wielkanocnej.
7. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia, obfitości łask bożych.
8. W każdą środę o godz. 18.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Zapraszamy do wspólnej modlitwy o zdrowie duszy i ciała dla nas i naszych rodzin.
9. Prosimy o wpłacanie na konto parafialne ofiar na utrzymanie Parafii w tym trudnym okresie pandemii, gdy prawie nie ma wiernych na Mszach. Bóg zapłać za dar serca.
10. Dziękuję za sprzątanie kościoła na niedzielę Miłosierdzia Bożego.
ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:
Proboszcz
Ks. mgr lic. Mariusz Matuszak