OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 12.04.2020 r.

„ Alleluja, Jezus żyje !!!” Ten radosny śpiew Kościoła oznajmia światu radosną nowinę, że Chrystus zmartwychwstał. Śmierć i grzech zostały pokonane. Niech nasze serca napełni nadzieja i pokój od Chrystusa Zmartwychwstałego. Dążmy do tego co w górze, nie do tego co na ziemi. Wszystkim parafianom i miłym gościom życzę miłości, radości i pokoju serca na każdy dzień zmierzania do domu Ojca.
1. Jest do nabycia w zakrystii prasa katolicka Niedziela i Gość Niedzielny. Zachęcam do poszerzania i pogłębiania swojej wiedzy religijnej.
2. Bóg zapłać tym, którzy pomogli w przygotowaniu Grobu Bożego, za ofiary na kwiaty i dekorację do Bożego Grobu. Dziękuję za udział w Triduum Paschalnym.
3. NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO- Msza rezurekcyjna o godz. 6.00. Nie spijmy kiedy biją dzwony i Jezus zmartwychwstaje ! Msze w tym dniu jeszcze w kościele parafialnym o 9.00, 10.30, 12.00, 15.00 i 18.00 i 9.00 na Barnkowie. Wprowadzamy w kościele parafialnym na Święta dwie dodatkowe Msze św. o godz. 9.00 i 15.00, aby ze względu na ograniczenia liczebne nałożone przez Premiera RP / 5 osób na Mszy św./ jak najwięcej wiernych mogło uczestniczyć we Mszy św. Wielkanocnej i przyjąć Żywego Boga w Komunii Świętej.
4. Jutro II dzień Świąt Wielkanocnych – PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY – Msze św. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 15.00 i 18.00 oraz na Barnkowie o godz. 9.00. Ofiary w tym dniu przeznaczone są na KUL.
5. Bóg zapłać tym rodzinom, które swoimi ofiarami wspierają prace w kościele.
6. W każdy piątek po Mszy św. wieczornej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00 i modlitwa o powstrzymanie epidemii koronawirusa w naszej Ojczyźnie i naszym mieście. W czasie adoracji od godz. 20.00 będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi. Zapraszam do modlitwy i nawrócenia naszych serc do Boga.
7. Zamontowaliśmy już nowe energooszczędne ogrzewanie do naszego kościoła. Małe aluminiowe grzejniki w kolorze ławek umieszczone pod ławką, które będą grzać nogi oraz podesty grzejne do prezbiterium i konfesjonałów. Koszt całości ok. 28.000 zł.. Dotychczas zebraliśmy tylko 12950 zł / ofiary złożyło 79 rodzin /. Zwracam się do parafian z prośbą o składanie ofiar w kopercie z napisem „ogrzewanie kościoła” bądź na konto parafii NSPJ Chojna Nr konta 81937000070008973120000001 Bóg zapłać.
8. Od dzisiaj do przyszłej niedzieli świętujemy oktawę Wielkiej Nocy.
9. W przyszłą niedzielę zw. Białą obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego. Wystawione będą naszej parafii relikwie bł. ks. Michała Sopoćki. Będziemy Bożemu miłosierdziu powierzali wszystkie nasze rodziny i zmarłych.
10. Msze św. w tygodniu będą odprawiane o godz. 17.00 i 18.00 aby jak najwięcej wiernych mogło uczestniczyć we Mszy św. i przyjąć Jezusa Eucharystycznego.
11. Zgodnie z rozporządzeniem Premiera RP ze względu na epidemię koronawirusa na Mszy św. lub nabożeństwie może przebywać w kościele tylko 5 osób !!!!!!!!!
12. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia, obfitości łask bożych.

Proboszcz
Ks. mgr lic. Mariusz Matuszak