OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – I Niedziela Wielkiego Postu – 1.03.2020 r.

1. Jest do nabycia w zakrystii prasa katolicka Niedziela i Gość Niedzielny. Zachęcam do poszerzania i pogłębiania swojej wiedzy religijnej.
2. Środą popielcową rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu – czas zadumy i refleksji nad swoim życiem, czas nawrócenia swojego serca do Boga, który jedynie może dać człowiekowi szczęście i radość.
3. W przyszłą II niedzielę miesiąca po wszystkich Mszach św. wypominki roczne za naszych drogich zmarłych oraz taca remontowa przeznaczona na spłatę nowego ogrzewania kościoła. Koszt ok. 28.000 zł. Bóg zapłać za dar serca.
4. Nabożeństwa wielkopostne: w piątek droga krzyżowa o godz. 17.30 a po niej Msza święta, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.15. Zapraszam wszystkich wiernych a szczególnie młodzież przygotowującą się do bierzmowania i Dzieci komunijne i rocznicowe. Ofiary składane po drodze krzyżowej i Gorzkich Żalach jak co roku przeznaczone są na kwiaty i dekorację do Bożego Grobu.
5. W I czwartek miesiąca 5 marca po Mszy św. wieczornej rozpoczynamy całodobowe czuwania modlitewne przed Najświętszym Sakramentem zw. „OGRÓJEC” o odrodzenie żywej wiary w naszych rodzinach i całym mieście. Jest to odpowiedź na słowa Pana Jezusa skierowane do Apostołów: „ Jednej godziny nie mogliście czuwać? Proszę o zapisywanie na liście adoracyjnej swojego imienia i nazwiska. Lista pod chórem.
6. W każdy piątek o godz. 18.00 Msza św. o żywą wiarę i uzdrowienie. Po Mszy św. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 21.00 zakończona błogosławieństwem i Apelem Jasnogórskim. Do godz. 20.00 czuwanie prowadzi grupa intronizacyjna Chrystusa Króla jako dziękczynienie za intronizację naszego miasta a później chór. Zapraszam do modlitwy i przemyślenia życia. W piątek odwiedziny chorych od godz. 8.00.
7. W I sobotę miesiąca 7 marca o godz. 12.00 Msza św. i po niej Różaniec Męski ulicami Chojny. Zapraszam chłopców i mężczyzn naszego miasta i okolic do wspólnej modlitwy. O godz. 17.30 Nabożeństwo I Sobót miesiąca do Niepokalanego Serca Maryi a po Mszy o 18.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
8. Zamówiłem nowe energooszczędne ogrzewanie do naszego kościoła. Małe aluminiowe grzejniki w kolorze ławek umieszczone pod ławką, które będą grzać nogi oraz podesty grzejne do prezbiterium i konfesjonałów. Koszt całości ok. 28.000 zł. Ogrzewanie jest już wykonywane i założone zostanie do 10 marca. Wówczas musimy wpłacić już 16.000 zł.. Zwracam się do parafian z prośbą o składanie ofiar w kopercie z napisem „ogrzewanie kościoła” bądź na konto parafii. Bóg zapłać za każdy dar serca.
9. Już teraz zaplanujmy nasz Wielki Post, aby był czas na drogę krzyżową, rekolekcje które odbędą się w V niedzielę Wielkiego Postu i dobrą spowiedź wielkopostną.
10. Za tydzień niedziela „ Ad Gentes”. Po wszystkich Mszach św. będziemy zbierali do puszki ofiary dla polskich misjonarzy.
11. W każdą piątek o godz. 16.00 spotkanie formacyjne dla ministrantów.
12. Dziękuję za sprzątanie kościoła na niedzielę mieszkańcom ul. Witosa a o posprzątanie na przyszłą niedzielę proszę mieszkańców ul. Owocowa 1-11 . Dziękuję za pomoc w zrobieniu dekoracji na Wielki Post.
ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:
Rydz Robert zam. Warszawa ul. Prystora 4b/1 ma zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński z Gromek Joanną zam. w Warszawie ul. Prystora 4b/1.
Proboszcz
Ks. Mariusz Matuszak