OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – VII Niedziela Zwykła – 23.02.2020 r.

1. Jest do nabycia w zakrystii prasa katolicka Niedziela i Gość Niedzielny o zagrożeniach dla dzieci w sieci. Zachęcam do poszerzania i pogłębiania swojej wiedzy religijnej.
2. Za tydzień Niedziela Adoracyjna. Po Mszy św. o godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 18.00.
3. W czwartek o godz. 18.00 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania. Obecność obowiązkowa.
4. W środę zwaną popielcową rozpoczniemy czas Wielkiego Postu – czas zadumy i refleksji nad swoim życiem, czas nawrócenia swojego serca do Boga, który jedynie może dać człowiekowi szczęście i radość. Msze św. z posypaniem głów popiołem : Barnkowo godz. 16.30 i Chojna godz. 10.00 i 18.00. Przypominam, że w dniu tym obowiązuje chrześcijan post ścisły ( jeden posiłek postny do syta). Rozpocznijmy ten czas jak prawdziwi wierzący chrześcijanie.
5. W każdy piątek o godz. 18.00 Msza św. o żywą wiarę i uzdrowienie. Po Mszy św. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 21.00 zakończona błogosławieństwem i Apelem Jasnogórskim. Do godz. 20.00 czuwanie prowadzi grupa intronizacyjna Chrystusa Króla jako dziękczynienie za intronizację naszego miasta a później chór. Zapraszam do modlitwy i przemyślenia swego życia i wieczności przed Panem Jezusem.
6. Nabożeństwa wielkopostne: w piątek I droga krzyżowa o godz. 17.30 a po niej Msza św., Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.15. Rodziców proszę o dopilnowanie ministrantów, dzieci i młodzież, aby uczestniczyli w drodze krzyżowej i Gorzkich Żalach.
7. Już teraz zaplanujmy nas Wielki Post, aby był czas na drogę krzyżową, rekolekcje i spowiedź. Ofiary zbierane po drodze krzyżowej i Gorzkich Żalach przeznaczone są jak co roku na zakup kwiatów i dekoracji do Grobu Bożego.
8. W piątek o godz. 16.00 spotkanie formacyjne dla kandydatów i ministrantów.
9. Dziękuję Andrzejowi Cysewskiemu, Zbigniewowi Jankowskiemu i Piotrowi Treczka, którzy zdarli tę starą przyklejoną na gorąco wykładzinę i wyszorowali prawie 20 litrami rozpuszczalnika zalaną klejem posadzkę. Możemy już podziwiać piękną zabytkową, oryginalną posadzkę w prezbiterium. Bóg im zapłać za ciężką pracę.
10. Zamówiłem nowe energooszczędne ogrzewanie do naszego kościoła. Małe aluminiowe grzejniki w kolorze ławek umieszczone pod ławką, które będą grzać nogi oraz podesty grzejne do prezbiterium i konfesjonałów. Koszt całości ok. 28.000 zł. Ogrzewanie jest już wykonywane i założone zostanie do 15 marca. Wówczas musimy wpłacić już 16.000 zł.. Zwracam się do parafian z prośbą o składanie ofiar w kopercie z napisem „ogrzewanie kościoła” oraz swoim imieniem i nazwiskiem bądź na konto parafii. Bóg zapłać za każdy dar serca.
11. Dziękuję za sprzątanie kościoła na niedzielę mieszkańcom ul. Słonecznej nieparzyste a o posprzątanie na przyszłą niedzielę proszę mieszkańców ul. Witosa.

Proboszcz
Ks. Mariusz Matuszak