OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – II Niedziela Zwykła – 19.01.2020 r.

1. Trwamy w tygodniu modlitw o jedność chrześcijan pod hasłem: „ Aby byli jedno w Twoim ręku”.
2. Dziękuję wszystkim parafianom za życzenia i okazaną życzliwość z okazji moich imienin.
3. We wtorek obchodzimy dzień Babci a w środę dzień Dziadka. Pamiętajmy o okazywaniu im życzliwości, miłości i modlitwie za nich.
4. Jest do nabycia w zakrystii prasa katolicka Niedziela i Gość Niedzielny. Zachęcam do poszerzania i pogłębiania swojej wiedzy religijnej.
5. W piątek zakończyliśmy w naszej parafii wizytę duszpasterską zw. Kolędą. Dziękuję za piękne przygotowanie domów, stołów i całej rodziny na to szczególne wydarzenie. Dziękują za bardzo życzliwe przyjęcie i wspólną modlitwę całej rodziny o błogosławieństwo na nowy rok. Niech Dobry Bóg błogosławi i chroni od zła te wszystkie rodziny, które otworzyły swoje serca i drzwi swoich mieszkań dla Boga. Bóg zapłać założone ofiary na potrzeby diecezji i parafii.
6. Dziękuję wszystkim, którzy w minionym roku, swoimi ofiarami i pracą wspierali inicjatywy przy naszym kościele parafialnym, ogrodzie różańcowym i terenie parafialnym. Niech dobry Bóg im w życiu błogosławi i darzy zdrowiem na Nowy Rok.
7. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia, obfitości łask bożych.
8. W każdy piątek o godz. 18.00 Msza św. o żywą wiarę i uzdrowienie. Po Mszy św. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 21.00 zakończona błogosławieństwem i Apelem Jasnogórskim. Do godz. 20.00 czuwanie prowadzi grupa intronizacyjna Chrystusa Króla jako dziękczynienie za intronizację naszego miasta.
9. W naszej parafii, w czasie ogłoszeń roznoszone są karteczki z fragmentem Pisma Świętego, aby lepiej poznać Boga i żyć Jego nauką.
10. Przypominamy wszystkim parafianom, że aby być ojcem czy matką chrzestną trzeba być w łączności z Kościołem katolickim oraz wierzącym i praktykującym katolikiem, czyli uczęszczać na niedzielną Mszę św. w swojej parafii.
11. Jak co roku zwracamy się do parafian z prośbą o składanie ofiar AWSD w Szczecinie. Seminarium, które kształci przyszłych kapłanów utrzymuje się z ofiar wiernych naszej Archidiecezji. Koperty z dowolną ofiarą prosimy składać na tacę bądź w zakrystii. Bóg zapłać za złożone ofiary w imieniu kleryków i ks. Rektora.
12. Można zapisywać Msze św. na nowy już rok kalendarzowy.
13. Dziękuję za sprzątanie kościoła na niedziele mieszkańcom ul. Poznańskiej i Teligi a o posprzątanie na przyszłą niedzielę proszę mieszkańców ul. Barwickiej .
Proboszcz
Ks. Mgr lic. Mariusz Matuszak