OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – II Niedziela po Narodzeniu Pańskim – 5.01.2020 r.

1. Dzisiaj Niedziela Adoracyjna. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy o godz. 12.00 do godz. 18.00. Zapraszam wszystkich parafian do trwania na modlitwie za swoje rodziny.
2. Jutro 6 stycznia obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli, abyśmy w Dzieciątku Jezus jak Magowie ze Wschodu uznali prawdziwego Boga. Msze św. jak w każdą niedziele. Poświęconą kredę, kadzidło i wodę możemy wziąć do swoich domów, niech przypominają nam narodzonego Mesjasza / ofiary za kredę i kadzidło przeznaczone są jak co roku na misje. Przypominamy o obowiązku uczestnictwa we Mszy św.
3. Jest do nabycia prasa katolicka Niedziela i Gość Niedzielny. Zachęcam do poszerzania i pogłębiania swojej wiedzy religijnej.
4. Za tydzień w Niedzielę Chrztu Pańskiego. Proszę o przyniesienie świec, odnowimy przyrzeczenia chrzcielne a dzieciom przygotowującym się do I – szej Komunii św. poświęcimy świece.
5. W przyszłą Niedzielę po wszystkich Mszach św. wypominki roczne za naszych drogich zmarłych. Taca remontowa przeznaczona na prowadzone przy parafii prace remontowe i upiększające. Bóg zapłać za dar serca.
6. W tygodniu podczas kolędy Msza św. o godz. 15.30, podczas której będziemy się szczególnie modlili w intencji rodzin odwiedzanych po kolędzie danego dnia. Zapraszam szczególnie te rodziny do wspólnej modlitwy.
Rozpoczęliśmy w naszej parafii wizytę duszpasterską zw. Kolędą od godz. 16.00 a wcześniej o 15.30 Msza św. Zadbajmy, aby w miarę możliwości cała rodzina mogła uczestniczyć w tym szczególny wydarzeniu, kiedy Boża Dziecina przez posługę kapłana wnosi do naszych domów błogosławieństwo Boga na nowy rok. Plan kolędy:
7. Po kolędzie możemy zapisywać intencje mszalne.
8. Mieszkańców nowych ulic: Kokosowej, Jaśminowej, Sadowej, Jaśminowej i Czereśniowej, Towarowej odwiedzimy z kolędą w piątek 17.01.2020 od g. 16.00
9. W każdy piątek o godz. 18.00 Msza św. o żywą wiarę i uzdrowienie. Po Mszy św. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 21.00 zakończona błogosławieństwem i Apelem Jasnogórskim. Do godz. 20.00 czuwanie prowadzi grupa intronizacyjna Chrystusa Króla jako dziękczynienie za intronizację.
10. Dziękuję tym osoba, które brały udział w całodobowej Adoracji Pana Jezusa cierpiącego w Ogrójcu o żywą wiarę dla naszych rodzin oraz mężczyznom, którzy w sobotę uczestniczyli w męskim różańcu ulicami naszego miasta.
11. Dziękuje tym rodziną, które złożyły już swoje ofiary na AWSD w Szczecinie. Seminarium utrzymuje się z dowolnych ofiar wiernych naszej Diecezji. Bóg zapłać za dar serca w imieniu kleryków i ks. Rektora.
12. Dziękuję wszystkim, którzy w minionym roku, swoimi ofiarami i pracą wspierali inicjatywy przy naszym kościele parafialnym i terenie parafialnym. Niech dobry Bóg im w życiu błogosławi i darzy zdrowiem na Nowy Rok.
13. Dziękuję za sprzątanie kościoła na niedziele mieszkańcom ul. Matejki a o posprzątanie na przyszłą niedzielę proszę mieszkańców ul. Paderewskiego.
Proboszcz
Ks. Mgr lic. Mariusz Matuszak