OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – Niedziela Świętej Rodziny – 29.12.2019 r.

1. Dzisiaj 29.12 obchodzimy święto Świętej Rodziny z Nazaret. Na wszystkich Mszach św. zawierzymy Świętej Rodzinie Nazaretańskiej wszystkie rodziny naszej parafii prosząc o miłość, zgodę i wiarę a szczególnie za te przeżywające różne kryzysy.
2. We wtorek ostatni dzień roku kalendarzowego – Sylwester o godz. 17.30 Nabożeństwo dziękczynne a po nim Msza św. w podziękowaniu za otrzymane łaski w minionym roku. O północy 24.00 zapraszam na Mszę św. – Pasterkę Noworoczną- w czasie której będziemy witali Nowy Rok z Panem Jezusem prosząc Boga o błogosławieństwo dla nas i naszych rodzin w Nowym Roku. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
3. Bóg zapłać wszystkim, którzy bezinteresownie pomagają przy parafii i rozumieją że parafia, kościół to nasze wspólne dobro i za wszystkie ofiary złożone na prowadzone przy parafii prace. Niech Dobry Bóg błogosławi im w życiu i obdarza zdrowiem.
4. Dziękuję tym dobrym ludziom, którzy pomogli mi w zrobieniu szopki i dekoracji bożonarodzeniowej w naszych kościołach i grocie. Bóg zapłać za poświęcony czas.
5. W środę 1 styczna – Nowy Rok – Uroczystość Św. Bożej Rodzicielki, Światowy Dzień Pokoju. Oddamy każdego z nas w nowym roku w opiekę Matki Najświętszej. Msze św. jak w niedzielę, nie będzie tylko mszy rannej o godz. 7.30 gdyż będzie Msza o północy.
6. Dziękuje w imieniu kleryków i ks. Rektora tym rodzinom, które złożyły już ofiarę na utrzymanie i wykształcenie kleryków naszego AWSD w Szczecinie
7. Za tydzień II niedziela po Bożym Narodzeniu a w poniedziałek 6 stycznia obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli, abyśmy w Dzieciątku Jezus jak Magowie ze Wschodu uznali prawdziwego Boga. Msze św. o 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Poświęconą kredę, kadzidło i wodę możemy wziąć do swoich domów, niech przypominają nam narodzonego Mesjasza / ofiary za kredę i kadzidło przeznaczone są na misje św.. Pamiętajmy o obowiązku uczestnictwa we Mszy św.
8. Odwiedziny duszpasterskie zw. Kolędą rozpoczęliśmy w naszej parafii od piątku 27.12. Od dni powszednie o okresie kolędowym będzie tylko Msza św. o godz. 15.30, na którą zapraszam szczególnie rodziny odwiedzane po kolędzie danego dnia. Szczegółowy plan kolędy. Kolęda od g.16.00
9. W tym tygodniu I-szy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Msze św. o godz. 18.00 a po nich nabożeństwa. Odwiedziny chorych z Komunią św. w piątek od godz. 8.00
10. W I czwartek 2.01 po Mszy św. wieczornej rozpoczynamy całodobowe czuwania modlitewne przed Najświętszym Sakramentem zw. „OGRÓJEC” o odrodzenie żywej wiary w naszych rodzinach i całym mieście. Jest to odpowiedź na słowa Pana Jezusa skierowane do Apostołów: „ Jednej godziny nie mogliście czuwać ? Proszę o zapisywanie na liście adoracyjnej swojego imienia i nazwiska.
11. W każdy piątek o godz. 18.00 Msza św. o żywą wiarę i uzdrowienie. Po Mszy św. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 21.00 zakończona błogosławieństwem i Apelem Jasnogórskim. Do godz. 20.00 czuwanie prowadzi grupa intronizacyjna Chrystusa Króla jako dziękczynienie za intronizację naszego miasta.
12. W sobotę o godz. 12.00 Msza św. i po niej Różaniec Męski ulicami Chojny.
13. Dziękuję za sprzątanie kościoła na niedzielę mieszkańcom ul. Barwickiej a o posprzątanie na przyszłą niedzielę proszę mieszkańców ul. Matejki .
Proboszcz
Ks. mgr lic. Mariusz Matuszak