OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – Uroczystość Bożego Narodzenia – 25.12.2019 r.

1. Święta Bożego Narodzenia to radość z tego, że Bóg wkroczył w dzieje ludzkości, „Słowo stało się Ciałem i zamieszkało między nami”. Chrześcijańskie przeżywanie świąt Bożego Narodzenia to wspólne rodzinne śpiewanie kolęd i pastorałek, które pozwalają nam głębiej wejść w tajemnicę Boga, który stał się człowiekiem i zamieszkał pośród nas.
2. Dzisiaj 25.12 Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. jak w każdą niedzielę, nie będzie tylko Mszy św. o godz. 7.30
3. W czwartek 26.12 II dzień Bożego Narodzenia – św. Szczepana. Msze św. jak w każdą niedzielę. W tym dniu jak co roku zbieramy ofiary na KUL i Wydz. tel. US. Po Mszy św. o godz. 12.00 rozesłanie kolędników misyjnych.
4. Odwiedziny duszpasterskie zw. Kolędą rozpoczniemy w naszej parafii od piątku 27.12 od mieszkańców Barnkowa. Zadbajmy, aby w miarę możliwości cała rodzina była na tym ważnym wydarzeniu, podczas którego Pan Bóg przez posługę kapłana wnosi błogosławieństwo do naszego domu i rodziny. Szczegółowy plan kolędy.
5. Jak co roku zwracamy się do parafian z prośbą o składanie ofiar AWSD w Szczecinie. Seminarium, które kształci przyszłych kapłanów utrzymuje się z ofiar wiernych naszej Archidiecezji. Koperty z dowolną ofiarą prosimy składać na tacę bądź w zakrystii. Bóg zapłać w imieniu kleryków tym rodziną , które już złożyły ofiary na Seminarium.
6. W najbliższą niedzielę 29.12 obchodzimy Święto Świętej Rodziny z Nazaret. Na wszystkich Mszach św. będziemy modlili się za rodziny naszej parafii o wiarę, zgodę, miłość i pokój
7. Bóg zapłać wszystkim, którzy bezinteresownie pomagają przy parafii i rozumieją że parafia, kościół to nasze wspólne dobro. Szczególnie dziękuję za zrobienie szopek w kościele i grocie oraz udekorowanie choinek.
8. W każdy piątek o godz. 18.00 Msza św. o żywą wiarę i uzdrowienie. Po Mszy św. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 21.00 zakończona błogosławieństwem i Apelem Jasnogórskim. Do godz. 20.00 czuwanie prowadzi grupa intronizacyjna Chrystusa Króla jako dziękczynienie za intronizację naszego miasta. Zapraszam do modlitwy i przemyślenia swego życia.
9. We 31.12 o godz. 17.30 Nabożeństwo dziękczynne za miniony rok i o godz. 18.00 Msza św. dziękczynna. Zapraszam do modlitwy. Informujemy że w sylwestra o godz. 24.00 zostanie odprawiona w naszym kościele parafialnym Uroczysta Msza św. na powitanie Nowego Roku z prośbą o błogosławieństwo dla naszych rodzin na Nowy Rok. Zapraszam do licznego udziału.
10. Wszystkim parafianom i miłym gościom przebywającym na terenie naszej parafii, życzę aby Boża Dziecina błogosławiła swoją małą rączką , obdarzała pokojem i miłością przez kolejne dni życia.
11. Dziękuję za sprzątanie kościoła na niedzielę mieszkańcom ul. Polnej i Ogrodowej o posprzątanie na niedzielę Świętej Rodziny proszę mieszkańców ul. Barwickiej.

Proboszcz
Ks. mgr lic. Mariusz Matuszak