OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – II Niedziela Adwentu – 8.12.2019 r.

1. Trwamy w świętym czasie radosnego przygotowania i oczekiwania na narodzenie Chrystusa. Jest to czas prostowania dróg naszego życia, aby Chrystus mógł narodzić się w naszych sercach i rodzinach. Niech pomoże nam w tym dobra spowiedź i codzienne Msze roratnie ku czci Matki Bożej i rekolekcje.
2. Dzisiaj 8 grudnia, obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Serca NMP. Zapraszam na „ Godzinę łaski dla całego świata „ od 12.00 – 13.00, o którą prosiła sama Maryja w Montichiari we Włoszech 8 grudnia 1947 r. pielęgniarkę Pierinie Gilli. Przez 60 minut tego dnia Niebo jest otwarte dla każdego grzesznika. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 12.00 a później Msza św. za pszczelarzy naszego regionu. Poświęcenie medalików dla dzieci komunijnych i innych osób, które chciałyby poświęcić medalik. Na Mszy św. o godz. 10.30 oddanie się w niewolę Matki Bożej.
3. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedziela i Gość Niedzielny w cenie 6 zł w zakrystii szczególnie artykuły o spowiedzi. Przy wyjściu z kościoła ze stolików możemy wziąć Dobrą Nowinę i inne gazety i broszury.
4. Poświęcone opłatki na stół wigilijny możemy już nabywać w zakrystii i na plebanii. Ofiary przeznaczone są na prowadzone przy parafii prace.
5. Dzisiaj po Mszy św. rozprowadzane będą małe świece wigilijne Caritas w cenie 6 zł i świece duże po 15 zł. Dzięki nabyciu świec wspieramy dzieła Caritas pomocy dzieciom.
6. Dzisiaj po wszystkich Mszach św. wypominki roczne za naszych kochanych zmarłych i taca remontowa przeznaczona na oświetlenie w koło kościoła.
7. Dzisiaj o godz. 12.00 Msza św. za pszczelarzy naszego regionu. Bóg zapłać im za ofiarowane świece ołtarzowe, miód i figurki woskowe dla dzieci.
8. Obchodzimy dzień Modlitwy za Kościół na Wschodzie. W solidarności z chrześcijanami w byłym ZSRR będziemy zbierać do puszki ofiary dla tego niszczonego przez lata, odradzającego się Kościoła.
9. W każdą środę o godz. 18.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i po niej Msza.
10. W każdy piątek o godz. 18.00 Msza św. o żywą wiarę i uzdrowienie. Po Mszy św. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 21.00 zakończona błogosławieństwem i Apelem Jasnogórskim. Do godz. 20.00 czuwanie prowadzi grupa intronizacyjna Chrystusa Króla jako dziękczynienie za intronizację naszego miasta. Zapraszam do modlitwy i przemyślenia swego życia i wieczności przed Panem Jezusem.
11. Jak co roku zwracamy się do parafian z prośbą o składanie ofiar AWSD w Szczecinie. Seminarium, które kształci przyszłych kapłanów utrzymuje się z ofiar wiernych naszej Archidiecezji. Koperty z dowolną ofiarą prosimy składać na tacę bądź w zakrystii. Bóg zapłać rodzinom za złożone ofiary w imieniu kleryków.
12. Dziękuję za udział w całodobowej adoracji zw. „Ogrójec” i za udział w męskim różańcu ulicami naszego miasta.
13. Od przyszłej niedzieli na wszystkich Mszach św. rozpoczniemy rekolekcje adwentowe, które potrwają do środy. Rekolekcje poprowadzi o. Waldemar Sojka, który prowadził intronizację Chrystusa Króla. Otoczmy Ojca misjonarza naszą serdeczna modlitwą.
14. Roraty codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych z lampionami i serduszkami z dobrymi uczynkami. Roraty to nasze dobre przygotowanie się do Świąt.
15. Dziękuję za sprzątanie kościoła na niedzielę mieszkańcom ul. Kolejowej a o posprzątanie na przyszłą niedzielę proszę mieszkańców ul. Jagiellońskiej / parzyste/.
Proboszcz
Ks. mgr lic. Mariusz Matuszak