OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXIII Niedziela Zwykła – 9.09.2018 r.

1. Jest do nabycia prasa katolicka Niedziela i Gość Niedzielny. Zachęcam do poszerzania i pogłębiania swojej wiedzy religijnej.
2. Dzisiaj na Barnkowie, o godz. 9.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. dożynkowa za rolników i działkowiczów, jako podziękowanie Bogu za tegoroczne plony. Serdecznie zapraszamy.
3. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.00 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla pierwszoklasistów a po Mszy odbędzie się spotkanie dla uczniów klas III przygotowujących się do I Komunii oraz ich rodziców. Zapisy dzieci do Komunii.
4. W piątek 14 września obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Oddamy część krzyżowi świętemu przez ucałowanie tak jak w Wielki Piątek. Proszę o przyozdobienie krzyży przydrożnych.
5. W sobotę Wspomnienie MB Bolesnej. Polecimy modlitwie wszystkich chorych i cierpiących.
6. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy tydzień wychowania katolickiego dzieci i młodzieży. W ramach tygodnia wychowania katolickiego dzieci i młodzieży zapraszam w tym tygodniu na Msze św.
7. Dzisiaj Wypominki Roczne za naszych drogich zmarłych oraz tzw. Taca Remontowa przeznaczona na remont organów. Musimy wymienić aż 54 skórzane mieszki. Bóg zapłać za dar serca.
8. W każdą środę od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez wspólnotę przygotowującą naszą parafię i całe miasto do intronizacji Serca Pana Jezusa. O godz. 18.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i po niej Msza św. Proszę przez cały tydzień o przynoszenie karteczek z prośbami do MB Nieustającej Pomocy.
9. W czwartek 13 września – dzień fatimski. Czuwanie modlitewne połączone z różańcem przy figurze Pani Fatimskiej do godz. 20.45 a później procesja ze świecami w koło kościoła zakończona Apelem Jasnogórskim. Serdecznie zapraszam wszystkich kochających Matkę Bożą.
10. W każdy piątek po Mszy św. wieczornej do godz. 21.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu zakończoną błogosławieństwem i Apelem Jasnogórskim. Zapraszam do modlitwy i przemyślenia życia.
11. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia, płynące od Jezusa Miłosiernego.
12. Dziękuję za sprzątanie kościoła na niedzielę, ofiarowane kwiaty mieszkańcom ul. Teligi i Poznańskiej a o posprzątanie na przyszłą niedzielę proszę mieszkańców ul. Gdańska / cała / Pamiętajmy o świeżych kwiatach do kościoła na niedzielę.
Proboszcz
Ks. mgr lic. Mariusz Matuszak