OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXII Niedziela Zwykła – 2.09.2018

1. Jest do nabycia prasa katolicka Niedziela i Gość Niedzielny oraz Dobra Nowina. Zachęcam do poszerzania i pogłębiania swojej wiedzy religijnej.
2. Dzisiaj Niedziela Adoracyjna. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 12.00 do godz. 18.00. Zapraszam rodziny do adoracji.
3. Jutro o godz. 7.45 uroczysta Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego o katechetycznego. Zapraszam dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli.
4. W każdą środę od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez wspólnotę przygotowującą naszą parafię i całe miasto do intronizacji Serca Pana Jezusa. O godz. 18.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i po niej Msza św. Proszę przez cały tydzień o przynoszenie karteczek z prośbami i podziękowaniami do MB Nieustającej Pomocy.
5. W I czwartek miesiąca o godz. 17.30 odbędzie się zbiórka dla wszystkich lektorów, ministrantów i kandydatów na ministrantów a o 18.00 Msza za ministrantów i ich rodziców i nabożeństwo I – czwartkowe. Serdecznie zapraszam.
6. W piątek od godz. 8.00 odwiedziny chorych w domach z Najświętszym Sakramentem. Od 17.30 okazja do spowiedzi I – piątkowej. Nabożeństwo ku czci NSPJ po Mszy św.
7. W każdy piątek po Mszy św. wieczornej do godz. 21.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu zakończoną błogosławieństwem i Apelem Jasnogórskim. Zapraszam do modlitwy i przemyślenia życia.
8. W przyszłą niedziele na Mszy św. o godz. 12.00 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla pierwszoklasistów a po Mszy odbędzie się spotkanie dla uczniów klas III przygotowujących się do I Komunii oraz ich rodziców. Zapisy dzieci do Komunii.
9. Za tydzień Wypominki Roczne za naszych drogich zmarłych oraz tzw. Taca Remontowa przeznaczona na remont naszych organów…17 klawiszy nie działa, będą wymieniane 54 skórzane mieszki. Od 4 tygodni organy już nie działają. Bóg zapłać dar serca.
10. W przyszłą niedzielę, na Barnkowie, o godz. 9.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. dożynkowa za rolników i działkowiczów, jako podziękowanie Bogu za tegoroczne plony. Serdecznie zapraszamy.
11. W sobotę 8 września o godz. 7.00 wyruszy nasza piesza pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w Siekierkach. Zapraszamy.
12. Dziękuję za sprzątanie kościoła na niedzielę, ofiarowane kwiaty mieszkańcom ul. Paderewskiego a o posprzątanie na przyszłą niedzielę proszę mieszkańców ul. Teligi i Poznańskiej. Pamiętajmy o świeżych kwiatach do kościoła na niedzielę.
Proboszcz
Ks. Mgr lic. Mariusz Matuszak