OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – VI Niedziela Wielkanocna – 6.05.2018 r.

1. Jest do nabycia prasa katolicka Niedziela i Gość Niedzielny. Zachęcam do poszerzania i pogłębiania swojej wiedzy religijnej.
2. Dzisiaj Niedziela Adoracyjna po Mszy św. o godz. 12.00 do 18.00.
3. Miesiąc maj, poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe połączone ze śpiewem Litanii Loretańskiej ku czci NMP odprawiane będą codziennie o godz. 17.30. Zapraszam do licznego udziału w tym pięknym nabożeństwie.
4. We wtorek na godzinę 18.00 zapraszam na Mszę i spotkanie formacyjne młodzież przygotowującą się w tym roku do sakramentu Bierzmowania wraz z rodzicami.
5. W czwartek na godz. 18.00 zapraszam na spotkanie dzieci przygotowujące się do I Rocznicy Komunii św. wraz z rodzicami.
6. W poniedziałek i w środę na godz. 18.00 zapraszam dzieci klas III wraz z rodzicami na spotkanie formacyjne i próbę przed I Komunią Świętą.
7. Spowiedź dzieci przed I Komunią św. w sobotę o godz. 9.00 a po niej sprzątanie i dekorowanie kościoła.
8. W przyszłą niedzielę 13 maja Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa na Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się w naszej parafii uroczystość I Komunii św. a po niej nabożeństwo majowe do NMP. Dlatego o godz. 17.30 nie będzie już nabożeństwa maryjnego. Jest to pierwszy miesiąc objawień fatimskich. Po Mszy św. o godz. 18.00 czuwanie przy figurze MB Fatimskiej zakończone procesją ze świecami w koło kościoła i Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00. Zapraszam do licznego udziału.
9. W piątek wieczorem nie będzie adoracji ze względu na strojenie kościoła na I Komunię św.
10. Za tydzień w wypominkach rocznych polecimy Bogu naszych bliskich zmarłych. Wypominki z godz. 12.00 odczytane zostaną wyjątkowo na Mszy o godz. 18.00. Taca remontowa przeznaczona będzie na kapitalny remont Centralnego ogrzewania na plebanii. Bóg zapłać za dar serca.
11. Pomyślmy już o przygotowaniu ołtarzy na Boże Ciało i odpuście parafialnym. Dziękuję za piękne śpiewy i prowadzenie wczorajszej całodobowej Adoracji w intencji powołań kapłańskich i za nasze rodziny.
12. Zachęcamy na dwie parafialne pielgrzymki: Wrzesień do Francji i Hiszpanii a na przełomie stycznia i lutego do Ziemi Świętej i Jordanii.
13. Dziękuję za sprzątanie kościoła na niedzielę mieszkańcom ul. Kościuszki / parzyste/ i rodzinie nowożeńców a o posprzątanie na przyszłą niedzielę, wykoszenie trawy koło kościoła i wyplewienie kwiatów proszę rodziców dzieci I Komunijnych w piątek po Mszy wieczornej.
Proboszcz
Ks. mgr lic. Mariusz Matuszak