OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 1.04.2018 r.

„Alleluja, Jezus żyje!” – Ten radosny śpiew Kościoła oznajmia światu radosną nowinę, że Chrystus zmartwychwstał. Śmierć i grzech zostały pokonane. Niech nasze serca napełni nadzieja i pokój od Chrystusa Zmartwychwstałego. Dążmy do tego co w górze, nie do tego co na ziemi. Wszystkim parafianom i miłym gościom życzę miłości, radości i pokoju serca na każdy dzień zmierzania do domu Ojca.
1. Jest do nabycia prasa katolicka Niedziela i Gość Niedzielny. Zachęcam do poszerzania i pogłębiania swojej wiedzy religijnej.
2. Bóg zapłać tym, którzy pomogli w przygotowaniu Ciemnicy i Grobu Bożego, za ofiary na kwiaty i dekorację do Bożego Grobu. Dziękuję za udział w rekolekcjach wielkopostnych, w Triduum Paschalnym i za przygotowanie ogniska na Wielką Sobotę i orszaku procesyjnego na rezurekcję. Dziękuję za prowadzone rozważania Drogi krzyżowe oraz organistom za śpiewy podczas Triduum Paschalnego i Służbie liturgicznej ołtarza za upiększenie naszej liturgii.
3. Jutro II dzień Świąt Wielkanocnych, Msze św. jak w niedzielę. Jak co roku zbieramy ofiary na KUL i Wydział teologiczny US.
4. Bóg zapłać tym rodzinom, które swoimi ofiarami wspierają prace w kościele oraz pomagają w zagospodarowaniu terenu koło kościoła.
5. W tym tygodniu I-szy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Odpowiednie nabożeństwa po Mszy św. wieczornej.
6. W piątek od godz. 8.00 odwiedziny chorych w domach z Najświętszym Sakramentem. Od 17.30 spowiedź pierwszopiątkowa.
7. W sobotę na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy członków Żywego Różańca a po Mszy św. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP i zmiana tajemnic różańcowych.
8. Od dzisiaj do przyszłej niedzieli świętujemy oktawę Wielkiej Nocy.c
9. W przyszłą niedzielę zw. Białą obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego. Wystawione będą naszej parafii relikwie bł. ks. Michała Sopoćki, którymi będziemy pobłogosławieni i oddamy im cześć przez ucałowanie. Będziemy Bożemu miłosierdziu powierzali wszystkie nasze rodziny i zmarłych.
10. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia, obfitości łask bożych.
11. Dziękuję za sprzątanie kościoła i terenu wokół kościoła na Święta Zmartwychwstania mieszkańcom ul. Willowej a o posprzątanie na Niedzielę Miłosierdzia proszę mieszkańców ul. Pływackiej.
ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:
Pacak Przemysław zam. w Cedyni ul. Kolonia 5/1 ma zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński z Zarzycką Moniką zam. w Cedyni ul. Kolonia.
Proboszcz
Ks. mgr lic. Mariusz Matuszak